AKP-MHP’li üyelerden…

AKP-MHP’li üyelerden…

kabul ettikleri Hatay BŞB 2021 bütçesindeki taşınmaz gelirleri maddesine engelleme…

260 milyon tl taşınmaz geliri olacaktı, engellendi!

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Meclisi’nde kabul edilen 2021 yılı bütçesinin taşınmaz gelirleri bölümünün uygulanabilmesi için idarenin satışa sunduğu gayrimenkullerle ilgili girişim, Meclis’in AKP’li ve MHP’li üyelerinin RED oylarıyla engellendi.
BŞB Meclisi’nin Pazartesi günkü oturumunda, Başkanlığın Altınçay, Kisecik ve Ilıca’daki taşınmazlarının satışı ile ilgili teklifine, AKP ve MHP’li üyeler yeniden karşı çıktı, satışı engellemeye sürdürdü. Oturumu yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Meclis’in kabul ettiği 2021 bütçesinin 1 milyar 550 milyon lira dolayında olduğunu ve bütçedeki gelirler kaleminde, taşınmaz gelirleri bölümü için 260 milyon liralık beklenti öngörüldüğünü, bunun da taşınmaz satışıyla elde edilmesi gerekirken, Meclis’e sunulan 3 taşınmaz satışının AKP ve MHP’li üyelerce engellendiğini söyledi.
Başkan Savaş, AKP ve MHP’li üyelere hitaben, “Eğer böyle engelleme yaparsanız, taşınmazları satamayız ve bütçedeki 1 milyar 550 milyonluk kısmın 260 milyon liralık taşınmaz geliri bölümünü hayata geçiremeyiz, bütçe açık verir” hatırlatmasında bulundu.
AKP ve MHP’li üyeler, satışa karşı olduklarını yineledi ve Antakya ‘Altınçay, Kisecik ile Ilıca’daki BŞB’ye ait gayrimenkullerin satışı için onay çıkmadı. -Cemil Yıldız-