Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKP’nin atadığı öğretmen sayısı 800.000

 Millî Eğitim Bakanı Yusuf

 Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir televizyon programında AKP iktidarları döneminde ataması yapılan öğretmen sayısının 799 bin 517 olduğunu belirtti. Tekin, bu rakamın mevcut öğretmenlerin %75’ini oluşturduğuna dikkat çekti. Programda yaptığı açıklamalarda, 2017’deki müfredat değişikliğinde “Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine ilişkin konuların azaltıldığı” yönündeki iddiaların doğru olmadığını vurgulayan Bakan Tekin, öğretmen atamalarının devam edeceğini ifade etti.

Özellikle 2023 KPSS puanlarıyla ilgili sürecin devam ettiğini ve bu puanların heba olmayacağını belirten Tekin, daha önceki açıklamalarında dile getirdiği 68 bin öğretmen açığının “68 bin atama olacak” anlamına gelmediğini açıkladı.

Bakan Tekin, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tarihinde değişiklik olmayacağını ve 31 Mart yerel seçimlerinde iptal edilen bazı belde seçimlerinin 2 Haziran’da yapılacak olmasının LGS’yi erteletmeyeceğini söyledi.

Son olarak, yaklaşık 4 milyon öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verdiklerini ve bu konuda STK’ların kendilerine eleştiri getirmesinin bir hakkı olduğunu belirten Tekin, bu konuda inisiyatif kullanma yetkisinin kendisinde olmadığını ifade etti.

(Adil Yeşildağ)