AKP’ye rekor oy çıkan…

AKP’ye rekor oy çıkan…

Altınözü ilçesinde AKP’ye tepki var:

Hizmet Alamıyoruz, Bağımsız Aday Çıkaracağız…

Altınözü ilçesi, Hatay’ın 15 ilçesi içinde AKP’ye en çok oy çıkan ilçe konumunda. Altınözü halkı, 20 yıldır oyunu verdiği AKP’nin hizmetlerinden memnun değil. İlçenin daha fazla hizmet hak ettiğini söyleyen Altınözülüler, hak ettikleri hizmetin gelmemesi durumunda, ilk genel seçimde herhangi bir siyasi partiyi destekleme yerine, bağımsız milletvekili adayı çıkaracakları mesajını verdi.

Altınözülüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Altınözü ilçesinde beklenen hizmetlerin olmaması durumunda, genel seçimlerde ‘’Bağımsız Milletvekili Adayı’’ önerisinde bulunurken, Dernek Başkanı Ömer Kuday, Yönetim Kurulu üyeleri ile beraber yaptığı ortak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dernek olarak, her zaman Altınözü ilçemizin çıkarları doğrultusunda hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Yaklaşan genel seçimlere rağmen, ilçemizin henüz hak ettiği yatırımı almaması, bizim vicdanımızı yaralamıştır ve bu vesileyle bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

2006 yılında söz verilen Antakya-Altınözü yolu, yılan hikayesine dönmüştür. Yüzlerce kazananın meydana geldiği yol, görünen o ki çok kimsenin umurunda değil. Öte yandan yatılı bölge okulu yapımı Altınözü’ne yapılacakken, ödeneği çıkmasına rağmen, başka bölgeye alınmıştır. Birçok ilçeye son sistem hastaneler yapılırken, Altınözü ilçemiz bundan mahrum bırakılmış ve hemşerilerimiz, sağlık ocağını andıran bir sağlık hizmeti ile karşı karşıya kalmıştır. Önceki yıllarda açılan ve hizmet veren Altınözü Meslek Yüksekokulu maalesef kapatılmış ve pasif duruma getirilmiştir. Ayrıca birçok mahallemizde altyapı, yol ve su sorunu yaşanmaya devam etmektedir.

Yani özetle ilçemiz, siyasilerin vaadi olan ‘yol, su, altyapı, eğitim ve sağlık hizmeti’ konularından maalesef yoksun bırakılmıştır.

Unutulmamalıdır ki, ‘Nasıl olsa onlar bize oy verir’, ‘Altınözü cepte keklik’ anlayışı artık geride kalmıştır. Altınözü, günü gelince, her siyasi parti ve belediye başkanına gereken cevabı verecektir. Biz Altınözülüler Derneği olarak, ilçe halkımıza duyurumuz o ki; Gelin birlik olalım, bize üvey evlat muamelesi yapan her kimse, siyasi parti ayrımı yapmaksızın gereken cevabı verelim.

Gelin, kimse bizi cepte keklik görmesin. Gelin, ilçemizin merkezden ibaret olmadığını ve 48 mahallesi olduğunu gözler önüne serelim. Genel seçime kadar ilçemiz hak ettiği hizmetleri almaması, bu konuda somut adım atılmaması durumunda ve siyasi partilerin ilçemizi yok sayması durumunda, içimizden bizi temsil edecek bir bağımsız aday çıkaralım. Bunu yapacak güce sahibiz, yeter ki bunun farkında olalım.

Biz, dernek olarak, hemşerilerimiz ile her türlü istişareye açığız. Yeter ki ilçemiz kazansın.” -Haber/Cemil Yıldız-