Alaettin cinayeti aydınlandı

Alaettin cinayeti aydınlandı

Hatay Jandarması, Antakya-Alaettin mahallesinde bakıcıdan şüphelenilen, 1,5 yıl önceki  2 kardeşin öldürülmesi olayını aydınlattı. Şüpheliler yakalandı ve tutuklandı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki, kısa adı JASAT olan Jandarma Suç Araştırma Timleri, Antakya’nın Alaettin Mahallesi’nde 1,5 yıl önce yaşanan 2 kişinin öldürülmesi olayında, bakıcıdan şüphelenilen cinayeti aydınlattı. Cinayeti, bakıcı kadının işlemediği ortaya çıkarken, şüpheliler 1,5 yıl sonra yakalandı. Cinayetin aydınlanmasını olay tanığı Sedat Sevim’in “Küçükken evine gittiğim Hüseyin Şen bana çikolata verip sevindirirdi o sırada kılıçları görmüştüm” ifadesi cinayetteki sır perdesini araladı.

İlimiz Antakya ilçesi Alaettin Mahallesi’nde bulunan Hüseyin Şen’e ait evde ikamet eden kardeşler, Hüseyin Şen ile Mehmet Şen’in 8 Ekim 2020 tarihinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından boğaz, parmak ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmaları olayı ile ilgili olarak, Hatay İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma timleri (JASAT) ile Antakya Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Evde bakıcı olarak çalışan S.U. ile olay gecesi evde bulunan E.C., soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adli makama sevk edilmiş olup, olay gecesi evde bulunan E.C., çelişkili beyanda bulunması nedeniyle, delilleri karartma şüphesiyle tutuklanmış, daha sonra serbest bırakılmıştı. S.U. ise gözaltından serbest bırakılmıştı. Yaşanan olay sonrası hastanede tedavi gören yaralı Hüseyin Şen 27 Ekim 2020, Mehmet Şen ise 15 Aralık 2020 tarihinde hayatını kaybetmişti.

JASAT ile Antakya Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından, olay günü mağdurlara ait cep telefonlarının evde bulunamaması, telefonlara ait HTS ve sinyal bilgilerinin dosyada olmaması, her ne kadar mağdur Mehmet Şen ile video kaydı altında görüşme yapılmış ise de, şahsın yoğun bakımda olması nedeniyle sorulara göz kırpma şeklinde cevap vermesinin sağlıklı beyan olamayacağının değerlendirilmesi nedeniyle, konuyla ilgili titiz bir çalışma başlattı.

Adli makamlar koordinesinde, kayıp telefonlara ait HTS ve sinyal bilgileri ile ilgili alınan kayıtların yapılan incelemesinde, maktul Mehmet Şen’e ait cep telefonuna, Altınözü ilçesinde bulunan C.S. isimli şahıs adına kayıtlı sim kart takıldığı ve telefonu M.K.den, onun M.M.’den ve M.M.nin de S.S. isimli şahıstan aldığı tespit edildi ve S.S. ile M.M. gözaltına alındı

Gözaltına alınan ve birden fazla hırsızlık suçundan kaydı bulunan S.S., ifadesinde, M.M. isimli şahısla cezaevinde tanıştığını, cezaevinden çıkmalarını müteakip, M.M.nin kendisine girilecek ev olup olmadığını sorması üzerine de ablasının da ikamet ettiği Alaettin Mahallesi’nde, çocukluğundan beri tanıdığı, evlerine sürekli girip çıktığı ve değerli eşyaların bulunduğu Hüseyin Şen’in evine girebileceklerini söylediğini, eve gittiklerinde kendisinin gözcülük yaptığını, içeriye M.M. isimli şahsın girdiğini itiraf etti.

Bunun üzerine M.M. isimli şahsın evinde yapılan arama sonucunda, mağdurların evinden çalındığı değerlendirilen ve tanık ifadesinde de beyan edilen 1 adet tarihi kama ile 1 adet kılıç ele geçirildi. Operasyon sonucunda belirlenen adreslerinde yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler, 14 Ocak 2022 Cuma günü Jandarmadaki işlemlerin tamamlanmasını müteakip sevk edildikleri adli makamca, kasten adam öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edildi. -Cemil Yıldız-