Alb. ARAS, Bornova Tugay Komutanı oldu

Alb. ARAS, Bornova  Tugay Komutanı oldu

Hatay İl Jandarma Komutanı iken 22 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete ‘de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı Atama Kararları ile Tuğgeneralliğe terfi eden Hatay İl Jandarma Komutanı Alb. Turgay Aras, Bornova Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’na getirildi.
Vali Erdal Ata, Tuğgeneralliğe terfi eden Alb. Aras onuruna bir veda yemeği verdi.
25 Temmuz Salı günü saat 20.00’de Savon Otel’de gerçekleşen yemeğe, 2’nci Hudut Alayı Komutanı P. Alb. Mehmet Atila Kayı, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu ve Mahmut Hersanlıoğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman katıldı.
Vali Ata, Hatay’da yaptığı özverili hizmetlerden dolayı Aras’a teşekkür etti, yeni görev yerinde de aynı başarı ve özveriyi göstereceğine yürekten inandığını bildirdi. Tuğg.Turgay Aras da, Hatay’da bulunduğu süre içerisinde yürüttüğü görevinin kendisi için çok anlamlı ve özel olduğunu dile getirerek, iyi dilekleri için Vali Ata’ya teşekkür etti. -Cemil Yıldız-