Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ali Babacan’dan Önemli Soru

F-35 savaş uçakları nerede?

F-35 savaş uçakları nerede?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ABD kongresinin, Türkiye’ye savaş uçağı satışına yönelik tasarısına değindi ve hükümete F-35 savaş uçaklarını sordu.

‘Tapusunu aldığımız uçakları getirtemediler’ diyen, DEVA Lideri Ali Babacan’ın ilginç açıklaması şöyle:

“Dünyada itibarımızı beş paralık ettiler. Avrupa Birliği ve Dışişleri Bakanlığı yapmış bir arkadaşınız olarak, benim içim yanıyor. Soruyorum; ortağı olduğumuz, milyarlarca dolar para verdiğimiz F-35 savaş uçakları nerede? Teknolojinin sahibi 4 ortaktan birisiydik. Bizim dönemimizde milyarlarca dolar para akıttık. Tapusunu aldığımız uçakları getirtemediler.

EGEMENLİK BU MU?

Amerikan Kongresi, ‘F-16’yı veririm, ama Ege’de uçurmayacaksın, Yunanlılarla ihtilaflı alanlara uçakları sokmayacaksın’ diyor. Egemenlik bu mu ya? Bağımsız ülke olmak bu mu? Biz, Türkiye’de F-16 fabrikası kurmadık mı? Ta 1990’larda, bu ülke F-16 savaş uçağı üretiyordu. Bugün gidiyorlar, Amerika’dan F-16 dileniyorlar. Bir de Amerika vermeden önce, Ege’de uçurtmama sözü istiyor. Kimse, bize dış politikada dik durmanın ne olduğunu öğretmesin! Daha geçen yıl düşman ilan ettiğine sarmaş dolaş sarılan bir hükümetten bahsediyoruz! Bu mudur dik durmak? Kimse, bize dış politikada dik durmanın ne olduğunu öğretmesin.” Haber/-Cemil Yıldız-