Ali için koştular

Ali için koştular

Düşler gerçek olsun diye

Gürkan Korkmaz’ın ve diğer ALİKEV koşucularının yanı sıra, Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi Emel Korkmaz ve Babası Şahap Korkmaz da maratonda yer aldı.

Vodafone’un sponsor olduğu 40. İstanbul Maratonu tamamlandı. Onlarca koşucu ise Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) düzenlediği kampanyaya destek olmak için maratonda yer aldı. Bu konuda konuşan ve 220 bin lira bağış topladıklarını belirten Av. Gürkan Korkmaz, bağışlar sayesinde bu sene 160 çocuğa burs verdiklerini söyledi.
-25 KASIM SON-
Maratonda koşucuların yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşu yer alırken, bunlardan biri de ALİKEV oldu. Her sene Maraton’a katılan ALİKEV koşucuları, bu sene de her kategoride yarıştı.
ALİKEV Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Korkmaz, Maratonla ilgili şunları söyledi:
“Maraton çok güzel geçti. Halk koşusunun yanı sıra 42K, 15K ve 10K yarışlarında da Ali İsmail’in düşleri peşinde, onun tişörtleriyle koşan onlarca koşucu vardı. Maratonda da 15 kişi koştu. Bunlardan biri de bendim.”
Toplanılan bağışlara da değinen Korkmaz, şu çağrıyı yaptı: “Bağış olarak şu anda 220 bin lira toplandı. Ancak kampanyamız devam ediyor. Kampanya 25 Kasım’da sonlanacak. Herkesi kampanyamıza bağışla destek olmaya çağırıyoruz. Bu sene bursiyer sayımız 160’a ulaştı. Tam 160 öğrenciye burs sağlıyoruz.” -Tamer Yazar-