Ali İsmail için koşmanın…

Ali İsmail için koşmanın…

Düşleri omuzlamanın zamanı

Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini gerçeğe dönüştürmek için kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, bu yıl da İstanbul Maratonu’nda “Adım Adım”organizasyonuyla bir koşu kampanyası düzenliyor. Katılmak ister misiniz?

Kayıtları 1 Ocak 2017 tarihinde başlayan Vodafone 39. İstanbul Maratonu için hazırlananlar arasında Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) da var. Konuya ilişkin olarak kısa bir bilgi notu paylaşan Vakıf, şu duyuruyu yaptı:
“Ali İsmail’in yarım kalan düşlerini gerçeğe dönüştürmek için kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı bu yıl da İstanbul Maratonu’nda ‘Adım Adım’ organizasyonuyla bir koşu kampanyası düzenliyor. Siz de 12 Kasım’daki 39. İstanbul Maratonu’nun 10km, 15km veya 42km’lik parkurlarından birinde, bizle ve Emel Anne ile birlikte koşup, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için kampanya düzenler misiniz? İstanbul Maratonu’nda Ali İsmail’in düşleri için bizimle olur musunuz?”
-ADIM ADIM-
ALİKEV ile işbirliği içinde İstanbul Maratonu’na hazırlanan ‘Adım Adım’, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. 2016 sonu itibariyle 25 bin+ gönüllü koşucusu ve 180 bin+ bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STKLara aktarılan kaynak 21 milyon+ TL’ye ulaşmıştır.  -Tamer Yazar-