ALİKEV koşmaya hazır… Katılır mısınız?

ALİKEV koşmaya hazır… Katılır mısınız?

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın çağrısı İstanbul Maratonu için… “Gelin, bu sene adımlarımızı her yerde, Ali İsmail ve onlarca gencin düşlerine umut olmak için beraber atalım.”

“Düşlerinde Özgür Dünya olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Hatta bu kapsamda yaptığı ve yapmayı planladığı etkinlikleri raporluyor ve günlüğüne yazıyordu. Günlüğünde, Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; ‘Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.’ Yani, Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Biz, ailesi olarak, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördük ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurduk.”
Yaşam hikayesi ve ardından başlayan süreci bu şekilde özetlenen Ali İsmail ve onun ruhunda bedenleşen ALİKEV’in ortak çağrısı, bu düşler adına atılacak adımlar oldu. İstanbul Maratonu için çağrıda bulunan Vakıf adına destekçilere verilen mesaj ise şu oldu:
“Sevgili düş ortağımız… Yeniden adımlarımızı aynı anda atmanın heyecanı içerisindeyiz. Her sene onlarca öğrenciye burs vermemize büyük katkısı olan İstanbul Maratonu için hazırlıklarımız başladı. Bu sene pandemi koşulları yüzünden, fiziksel olarak yan yana gelemeyeceğiz ama… Biliyoruz ki, aramızda mesafeler olsa da, gençlerin düşlerine umut olmak için kalplerimiz yan yana.
Eğer bu anlamlı etkinlikte bizimle beraber olmak ve onlarca gencin düşlerine umut olmak isterseniz, kosu.alikev.org adresinden kayıt olabilir https//fonzip.com/alikev/kampanya adresinden gençlere umut olacak kampanyanızı başlatabilirsiniz.
Gelin, bu sene adımlarımızı her yerde, Ali İsmail ve onlarca gencin düşlerine umut olmak için beraber atalım.” Tamer Yazar