Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alıp Veremediğiniz Ne Var?

Hatay BŞB’nin Samandağ Katlı

Hatay BŞB’nin Samandağ Katlı Otopark hizmeti açılışı törenine Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz katılmadı.

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş ile Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz arasında, ne olduğu bilinmeyen bir nedenle yaşandığı belirtilen soğukluk, Eryılmaz’ın katılmadığı, Samandağ ilçesi için hayati önem taşıyan bir tesisinin açılışını gölgeledi.

Perşembe günü Samandağ’a giden ve ilçede Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan katlı otopark ile park açılışını gerçekleştiren Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, gün içinde ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi, Partisinin Samandağ İlçe Başkanı ve yöneticileriyle buluştu. Bu görüşme ve açılışın hiçbirinde, ev sahibi olması gereken Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz yer almadı. Eryılmaz’ın toplantı, ziyaret ve açılışlara katılmaması, bölge halkının ve seçilmişlerinin de dikkatini çekti.

Samandağ Yenimahalle Muhtarı Behçet Deniz, gelişmeyle ilgili şu yorumu yaptı:

“Hizmetten yoksun bırakılan ilçe halkı hizmetsizlikten kızgınken, iki başkan arasındaki dargınlığı gördükçe, hizmetlerin geleceğine olan inancım umutsuzluğa dönüşüyor. Ben, Refik Başkan’a ‘bu kırgınlığın geçmesi gerektiğini söylediğimde, ‘benden yana sıkıntı yok, bir araya gelelim’ dedi. Bunun üzerine Milletvekilleri Serkan Topal ve Mehmet Güzelmansur’a, ‘sizleri bir araya getirelim, organizasyon yapalım’ dedim. Kendileri de 4 Ağustos’ta bir restauratta bir program yaptılar. Maalesef, sabah bir uyanıyoruz… Mehmet Güzelmansur, WhatsApp’tan, ‘Uçak rötar yaptı, programa katılamayacağım, ileri ki bir tarihe erteledik’ dedi.

Bu program olmalıydı. Halkla el ele vererek, ‘sorunları çözeceğiz’ mesajını vermeliydiniz. Bu yanlış! İlçe teşkilatı mı, yoksa sizin talebiniz doğrultusunda mı oldu bilemiyoruz. Bir ilçede park yapılmış, ama bu ilçede halkın oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanı davet edilmiyor.  Hem de bu başkan, ayni parti mensubu!

Sizce halk bunu nasıl karşılar? Tüm muhtarlar adına diyorum ki, hem siz (Lütfü Savaş), hem Başkan Eryılmaz, vakit geçirmeden hamaseti bir kenara bırakarak el ele verin ve bu ilçenin sorunlarını çözün. 42 mahalle, sizden hizmet bekliyor.

Refik Başkan burada değil. Burada olsaydı, eksiklikleri yüzüne söylerdim. Burada olmayışının suçlusu o değil, vu kahvaltıyı organize edendir. Bu kırgınlıklar bitsin. Halk, sizden kırgınlık değil, hizmet bekliyor.” -Cemil Yıldız-