Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Allianz Hatay Araştırma Raporu:

Allianz Hatay Araştırma Raporu:
  • 16.01.2019
  • 929 kez okundu

Sigortalanabilir 1 milyon 335 bin, sigortalı 3496 kişi!

Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, 1 milyon 575 bin 226 nüfuslu Hatay’da sigortalanabilir nüfusun 1 milyon 335 bin kişi olduğunu belirtti ve buna karşın sağlık ve acil sağlık sigortası yaptıranların toplam sayısının ise 3496 kişiyle sınırlı kaldığını dile getirdi.

Allianz adlı sigorta kuruluşunun ilimiz özelindeki araştırma sonucuna göre, Hatay’da sigortalanabilir 1 milyon 335 bin kişinin varlığına karşın, bunların sadece 3496 kişisi, yani binde 2 kişi sigortalı konumunda.
Konuya ilişkin konuşan ve 1 milyon 575 bin 226 nüfuslu Hatay’da sigortalanabilir nüfusun 1 milyon 335 bin kişi olduğunu belirten Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, buna karşın sağlık ve acil sağlık sigortası yaptıranların toplam sayısının 3496 kişiyle sınırlı kaldığına dikkat çekti.
Özdemir, “Sağlık harcamalarını güvence altına almak isteyenler için çözüm, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” dedi.
-YAŞAM ÖMRÜ, 78!-
Hane halkı gelirinin yüzde 1,36’sıyla sağlık harcaması yapılan Hatay’da beklenen yaşam ömrünün 78 olarak hesaplandığını vurgulayan Özdemir, ilerleyen yaşla birlikte sağlık harcamalarında da büyük artış yaşandığına dikkat çekti.
Muhtemel sağlık sorunlarını güvence altına almak isteyenler için çözümün Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) olduğunu kaydeden Özdemir, “TSS, özel sağlık sigortası olmasını isteyen ancak bütçe ayıramayan, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için SGK ile anlaşmalı özel hastaneleri tercih eden, yüksek standartlarda sağlık hizmetini alırken ilave ücret ödemek istemeyenler için ideal bir ürün” dedi.
Okan Özdemir’in kısa özet açıklaması şöyle:
“TSS uygulaması, ayakta ve yatarak tedavi teminatı içeriyor. Poliçe özel şartları dahilinde, SGK’dan onay alınan tüm işlemler için kullanılabiliyor. Biz de bu alanda, Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası adlı ürünümüzle 15 günlük bebekten 55 yaşa kadar olan herkesi güvence altına alıyoruz. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak tedavi, suni uzuv ve tıbbi malzeme teminatları sunuyor. Ayakta tedavi ve 12 ay bekleme süresini doldurmak koşuluyla, doğum teminatının da isteğe bağlı olarak poliçeye eklenebildiği Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na yeni doğan bebekler de tıbbi risk değerlendirmesi sonrasında dahil edilebiliyorlar. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile beraber, müşteriler, anlaşmalı sağlık kurumu ağını kendileri seçebiliyorlar.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ