Alman Desteği Altınözü’ne

Alman Desteği Altınözü’ne

Alman kuruluşun Altınözü ilçesindeki Suriyeli konuklara desteğiyle ilgili geçtiğimiz hafta içinde önemli bir gelişme yaşandı.
Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, iç savaş ve çatışmalardan Türkiye’ye kaçan mağdur Suriyeli ailelere katkı sağlamak üzere derneklerle sıkı faaliyetlerde bulunurken, İlçe Kaymakamlığı bu süreçle ilgili şu bilgileri yayınladı:
“Pek çok yardım kuruluşu, ilçemize gelip ailelere katkı yaptı. Bu yardım kuruluşlarından biri de Alman İnsani Yardım Derneği Welt Hunger Hilfe (WHH) oldu. Welt Hunger Hilfe (WHH), bu bağlamda, fakirlik çeken ve acil ihtiyaçlarını karşılayamayan Suriyeli ailelerin yaşam şartlarını iyileştirebilmek için 1835 aileden 1716 aileye 6 ay boyunca 3.823.643,00 TL nakit para yardımı yaptı. Ayrıca Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYD Vakfı) ile Sera, Dikiş-Nakış, Küçük ve Büyükbaş Hayvancılık konularında projeler hazırlanmasına karar verildi. Bu çerçevede projelerin hazırlık aşaması tamamlandı, uygulama aşamasına geçildi.”
-PROJELERİMİZ VAR-
Kaymakam Uygur, Welt Hunger Hilfe (WHH) yetkilileri ile de bu kapsamda bir araya geldi. Kaymakam Uygur, buradaki konuşmasında, “10 aydır Altınözü ilçesinde görev yapıyorum. Altınözü ilçesine ekonomik destekleri artırmaya yönelik ileride pek çok projelerimiz var. Yalnızca Suriyeli kardeşlerimizi değil, aynı zamanda Türk vatandaşlarını ilgilendiren ekonomik destek projelerimiz de olacak. Desteklerimizi günü geldiğinde açıklayacağız” dedi.
Kaymakam Bülent Uygur; WHH Hatay Ofis Müdürü Dr.Ulrike Dufner, Saha Sorumlusu Usame Yabancı ve emeği geçen herkese teşekkürlerini de iletti. -Cemil Yıldız-