Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altın Defne Genç Şiir Ödülü:
Emrullah Alp’a…

Şair, Yayıncı Enver Arcan’ın

Şair, Yayıncı Enver Arcan’ın anısını yaşatmak amacıyla, Mehmet Karasu’nun başkanı olduğu  Aalen Antakya Kültür Derneği’nin her yıl düzenlediği “Altın Defne Genç Şiir Ödülü 2021”, Emrullah Alp’in “Gez Göz Menekşe” adlı dosyasına verildi.

Yarışma jürisinin, ödüle layık gördüğü eserle ilgili gerekçesi şöyle:

“Yaşadığı coğrafyadan ve toplumsal bilinçten beslenen lirik söyleyişle, şair, ‘ben’ ile ‘biz’ (ben ve diğerleri) dengesini gözeterek, yerel motifleri, şiirin evrensel değerine yalın bir dille yerleştirdiği ve şiir bütünlüğüne kendi özgünlüğünü yansıtmasındaki başarısından ötürü, Altın Defne Genç Şiir Ödülü’ne değer görülmüştür.”

AAKD Başkanı Mehmet Karasu, gelişmeyle ilgili olarak, “Sevgili Emrullah Alp’i içtenlikle kutluyoruz” mesajı verdi.

EMRULLAH ALP KİMDİR?

İstanbul’da doğan şairin ilkokul ve lise yılları, İstanbul’un Avcılar semtinde geçti. Konya Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı’ndan 2008 yılında mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Birçok dergide şiirleri yayımlanan şairin, “İçimden Hiçime” ve “Kekeme Kırıntı” adlı kitapları mevcuttur.

Emrullah Alp’in şiir kitabı “Sanı”, geçtiğimiz yıl okurlarıyla buluştu. “Sanmak” eyleminin peşine takılan Alp, şiirlerinde ahdaşlarını arıyor. Yaşadığımız dünyanın ve zamanın tutanakçılığını yaparak… -Duygu Ertaş-