Altınözü’nde bir Öğretmen,

Altınözü’nde bir Öğretmen,

öğrencilerine sordu:

Aranızda Hristiyan, Alevi Var mı? ve Dahası!…

İlimiz Altınözü ilçesinde, bir devlet okulunda görev yapan öğretmenin, öğrencilerine, önce “Aranızda Hristiyan var mı?”, daha sonra da “Peki aranızda Alevi var mı?” diye sorduğu öne sürüldü.

İddiayı ortaya atan TÖBSEN Başkanı Deniz Ezer, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, Altınözü Sultan Abdulhamit Ham Teknik Mesleki Lisesi’nde Müzik Öğretmenliği yapan V.K.’nin, sınıfta öğrencilerine, “Aranızda Hristiyan var mı?” ile “Aranızda Alevi var mı?” diye sorduğunu, iki öğrencinin ayağa kalkarak, “Hocam biz Aleviyiz” dediklerini kaydetti ve şöyle devam etti.

“İki öğrenci Alevi olduklarını söyleyince, Öğretmen V.K., “Bunların inançları farklı! Bunlar, ‘mum söndü’ yaparlar. Hadi anlatın bakalım, bunu nasıl yapıyorsunuz?”

TÖBSEN Genel Başkanı Deniz Ezer, açıklamasında, Müzik Öğretmeni V.K. ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce başlatılan soruşturma sonucunda, “Öğretmen diyemeyeceğimiz V.K.” şeklinde tanımladığı Öğretmenle ilgili olarak, 16 Şubat 2022 Çarşamba günü itibariyle “Görevden el çektirme” kararı verildiğini, yine de olayın takipçisi olacaklarını bildirdi ve V.K.’yi kınadıklarını duyurdu. -Haber/Cemil Yıldız-