Amacımız; Hatay Geneline Eşit ve Adil Hizmet

Amacımız; Hatay Geneline Eşit ve Adil Hizmet

Başkan Savaş, Kumlu’da muhtarlarla bir araya geldi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Kumlulu muhtarlar ile buluşarak, “Muhtarlar Günü”nü kutladı.
Kumlu Gökçeoğlu Mahalle Muhtarı Ahmet Tatvan ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada Başkan Savaş’a Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli ve CHP Kumlu İlçe Başkanı Ali Çimer eşlik etti.
Gökçeoğlu Mahallesi’nde muhtarların ilgisi ile karşılanan Başkan Savaş’a vatandaşlar da sevgi gösterisinde bulundu. Muhtarlar Günü’nde hizmette çözüm ortağı olarak nitelediği mahalle muhtarları ile bir araya gelen Savaş, amacının her zaman tüm ile eşit ve adil hizmet götürmek olduğunu söyledi.
Muhtarlar hiçbir siyasiyle kavga etmemeli …
Herkese eşit mesafede olduğunu söyleyen Savaş, “Biz herkese eşit mesafedeyiz. Muhtarlarımızın hangi siyasiyle görüştüğüyle ilgilenmiyorum. Muhtarlarımızın hiçbir siyasiyle kavga etmemeleri gerekir. Muhtarlarımız, mahallelerinde hizmet etmek için seçildiler. Muhtarlar siyasi tartışmalara girmeden kendi bölgeleri için hizmet beklentilerini ifade etmelidir. Ben yaptığım hizmetlerin manevini hazzını yaşamak istiyorum ve her mahallemize hizmet ediyoruz. Zamanımı boşa geçirmek yerine iş yapmayı tercih ediyorum. Bize verilen emaneti iyi taşıma gayreti içerisindeyim” ifadelerini kullandı.
Başkan Lütfü Savaş ile Kumlu’ya yapılacak hizmetler konusunda her zaman istişare içinde olduklarını söyleyen Kumlu Belediye Başkanı Mehmet Deli de, “Kumlu geçmiş dönemlerde çok ihmal edildi. Hizmetin engellendiği yer oldu. HBB’nin ilçemize ve Hatay’a yapacağı hizmetler için evet diyoruz. Kendi kararlarımızı verebildiğimiz yerlerde Başkanımıza destek veriyoruz ve Başkanımız hizmet noktasında beklentilerimize karşılık veriyor. Biz, memleketimize hizmet için siyasi partilerimizin kurallarını esnetebilenlerdeniz. Kumlu’ya yatırım için cesur olmalıyız” dedi.
Bu tür buluşmalarda siyaset olmaz …
Her iki ittifak grubunun da birbirine saygılı olmak zorunda olduğunu sözlerine ekleyen Deli, “Biz burada birbirimize saygılı olursak bu davranışlarımız yukarıya da sirayet eder. Kumlu’nun en güzel yanı budur. Bu tür buluşmalarda siyaset olmaz” değerlendirmesinde bulundu.
Mahalle muhtarlarının talep ve beklentilerini de dinleyen Savaş, ziyaretinin sonunda Muhtarlar Günü vesilesiyle Kumlulu muhtarlara çeşitli hediyeler verdi. Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)