Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Amanos Tüneli ihalesini Yayman müjde olarak açıkladı

AK Parti Hatay Milletvekili

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, sosyal medya hesabından yaptığı önemli açıklama ile bölgesini heyecanlandırdı. Yayman, Hatay’ın çılgın projesi olarak nitelendirilen Amanos Tüneli’nin hayata geçirileceği müjdesini verdi.
Hataylıları selamlayarak başlayan açıklamasında Yayman, “Aziz hemşehrilerim, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Hatay’ımızın çılgın projesinin müjdesini vermek için karşınızdayım. Yaparsa AK Parti yapar ilkesini bir kez daha gösteriyoruz ve bu büyük hayalin gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. Yayman, geçmişte yaptığı bir açıklamada projenin gecikmesi durumunda istifa edeceğini belirtmişti. Ancak 6 aylık bir gecikme sonrasında Amanos Tüneli Projesi’nin ihalesinin yapıldığını açıklayarak, “Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
Projenin detaylarına da değinen Yayman, 20 km gidiş ve 20 km geliş olmak üzere toplamda 40 km uzunluğundaki tünelin, içinden geçecek 20 km’lik demir yolu hattıyla birlikte bölgenin tarımını, sanayisini, kalkınmasını ve turizmini önemli ölçüde etkileyeceğini vurguladı.
Amanos Tüneli’nin Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olduğunu belirten Yayman, projenin ihalesinde emeği geçen siyasetçilere, vekillere ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na teşekkür etti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da şükranlarını ileterek, “Bu çılgın proje, Hatay’ımıza ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. (Yusuf Cemil Karaçay)