Amatörüm, yüreğim ise sizi temsil ediyor!

Amatörüm, yüreğim ise sizi temsil ediyor!

Hatay’ın 60-64 yaş yüzücüsü Kamil Köseoğlu, başarılarıyla gururlanıyor, ilgisizliğe ise üzülüyor…

Antakyalı Milli yüzücü, 60-64 yaş arası ulusal ve uluslararası yüzme yarışmalarında onlarca madalya ve kupası olan Kamil Köseoğlu, bu hafta sonunda yine uluslararası bir yarışmada ilimiz ve ülkemizi temsil edecek. Kamil Köseoğlu, 28 Kasım Pazar günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) düzenlenecek 8.Uluslararası Aspava Yüzme Maratonu’nda kulaç atacak.

Geleneksel olarak 8. Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu, 28 Kasım Pazar günü KKTC’de yapılıyor. “Aspava Uluslararası Yüzme Maratonu 2020”, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde, 28 Kasım Pazar günü gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede yüzücüler, 1 kilometre ve 3 kilometre olmak üzere 2 kategoride kulaç atacak. Yarışmaya katılan tüm sporculara madalya verilirken, dereceye giren sporcular da kupa ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya ilimizden katılan Antakyalı yüzücü Kamil Köseoğlu, hem gururlu, biraz da kırgın. Gururu, elde ettiği başarılara, gönül kırgınlığı ise ilgisizliğe…

Kamil Köseoğlu, duygusal şekilde üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi:

“28 Kasımda katılacağım 60-64 yaş kategorisinde Kıbrıs’a gidip yüzen ilk Hataylı yüzücü olarak yüzmekten gurur duyacağım. Amatörüm, ama yüreğim hep sizleri temsil ediyor olmaktan gurur duyacağım. Bana bir alkış yeter. Hatay beni görmez, ama benim kalbim sizler için çarpacak!”

-Mutlu Yanık-