Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Amik Ovasına Su…

Reyhanlı Asi Sulama Kooperatifi

Reyhanlı Asi Sulama Kooperatifi SU’yu bıraktı

Reyhanlı Asi Sulama Kooperatifi, bölgedeki ekili arazilere sulama amaçlı suyu serbest bıraktı. Kooperatif Başkanı Hüseyin Şahbaz, önceki gün 4 mahalledeki ekili arazilere tarımsal su vermenin huzurunu yaşadıklarını şu sözlerle dile getirdi:

“Hatay Valiliği Amik Ovası Sulama Yönergesi kapsamındaki Terzihöyük, Suluköy, Tayfursökmen ve Karacanlık Mahallelerinin tarımsal sulama kapsamında ihtiyaçları olan, ekilmiş arazilerini sulamak için, Yönerge kapsamındaki bentleri, kapaklarımızı açarak tam doluluk oranına getirmiş bulunmaktayız. Bizlere ihtiyaçlarını belirten Abdullah Okur Muhtarım, Abdülkadir Çağlar Muhtarım ile Nazmi Alaçayır Muhtarımın su isteklerini karşılamaktan mutlu olduğumu, bizlere bugüne kadar en ufak bir iletişimde bulunmayan Karacanlık bölgesi ve yetkililere de aynı şekilde bugüne kadar su vermeye devam ettiğimizi belirtir, tüm çiftçilerimize bereketli bir sezon geçirmelerini temenni eder, hayırlı mahsuller diliyorum.

Dostlarınızın her zaman yanında olmaktan mutluluk duyduğumuzu, yaptığımız zor işle bir kez daha kanıtlamanın heyecanı yaşıyoruz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.”

-Cemil Yıldız-