Ancak en zoru

Ancak en zoru

Çevlik-Arsuz Yolu yapımında 22 km bitti, 3.5 km kaldı…

Vali Rahmi Doğan, Çevlik-Arsuz arasındaki 26 km’ik yolun 22 km’sinin tamamlandığını, geriye kalan 3-4 km’lik kısmın ise çok zor ve zaman alabileceğini belirterek, “İş, 29 Ekim’e yetişmiyor, 1-2 ay uzayabilir” açıklaması yaptı. Vali Rahmi Doğan’ın, “Çevlik-Arsuz Yolu” ile ilgili olarak, önceki gün başkanlık ettiği; İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve yatırımcı kuruluşların İl Müdürleri ile birlikte gerçekleşen toplantıdaki açıklamaları şöyle:
“Bugün geldiğimiz noktada, yolun 22 kilometresi hazır. Geriye kalan 3-3,5 kilometrelik bir kısım var ve bu, yolun en zorlu kısmı. İhaleyi alan firma, burada beklenilenden fazla bir zorlukla karşılaştığını ifade etti. Yolda patlama çalışmaları yapmalarına rağmen, 3,5 kilometrelik yolda zorluğu aşamadıklarını söylediler ve bizden ek bir süre talep ettiler.
Henüz firmanın çalışma süresi bitmedi. 29 Ekim’e kadar süreleri var. Şu an için bir süre uzatımı vermedik. Buradaki zorluğu kaç günde aşabileceği konusunda, firma çalışıyor. 29 Ekim 2019’da süresi sona erecek. Dolayısıyla, bu 3,5 kilometrelik yolu arkadaşlarımız görüşüyorlar. Görünüyor ki, bir gecikme olacak. İhaleyi alan firma, bize zorluğun 1-2 ay içinde aşılıp, çalışmaların tamamlanıp, yolu teslim edeceğini söylüyor. Bizim de arkadaşlarımız, oralarda çalışmalarını gerçekleştirecek, biz de ona göre bir karar alacağız.” -Cemil Yıldız-