“Anılarımın, Duygularımın Adını Sen Koy”

“Anılarımın, Duygularımın Adını Sen Koy”

Fatma Özyurt, Öykü Kitabını tanıttı;

Hataylı Yazar Fama Özyurt, yeni kitabı “Anılarımın, Duygularımın Adını Sen Koy” adlı eserini tanıttı.

Hataylı hemşerimiz Yazar Fatma Özyurt, Ekin Sanat Yayınevi tarafından yayımlanan kitabı nedeniyle sevenleriyle buluştu. Merkezi Ankara’da olan Türkiye Edebiyatçılar Derneği Hatay Temsilciliği tarafından organize edilen söyleşi, imza ve müzik etkinliği, 23 Ocak Salı günü HATMEK Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
-70 YAŞIN AZMİ-
Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile, açılışta yaptığı konuşmada, Yazar Fatma Özyurt’un, okumanın yaşı olmadığı gibi yazmanın, üretmenin de yaşının olmadığını, yetmiş yaşında kendileriyle paylaştığı güzel kitabıyla bir kez daha kanıtladığına vurgu yaparak, “Yaşadığı hayatın bir yansıması olarak karşımıza çıkarttığı yapıtta belki de hepimizin unuttuğu duyguları bir kez daha hatırlatacak. Edebiyatçılar Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz çoğu etkinliklere katılım sağlayan Fatma Özyurt ablamızı kutluyorum” dedi.
Daha sonra, Yazar Fatma
Özyurt, kitabının oluşumuyla ilgili bilgi verdi.
Arka kapak resminin hikayesini paylaşan Yazar Özyurt, duygulu anlar yaşadı, etkilendiği ve her aşamada destek veren torunlarını, gelinlerini ve çocuklarını tek tek sahneye davet etti.
Söyleşide, zaman zaman Hatay Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Merih Nafile’nin çalıp seslendirdiği türkülerle duygulu anlar yaşandı.
-YAZMAK HAYALİMDİ-
Fatma Özyurt, söyleşisinde şöyle dedi:
“Herkesin bir hayali vardır. Ben de yazarken, kitabımı bitirip elime almayı hep hayal ettim. Hayalime kavuşunca da yaşadığım sevinci tarif edemem. Bu mutluluğu benimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Beklenmedik bir olay ve tesadüfler hayatınızı değiştirebilir. Eşimin akciğer kanserine yakalanması hayatımı değiştirdi. Zor günler yaşamak beni yazmaya teşvik etti. ‘İçimdeki acıyı akıtırım’ diye düşünüp amatörce yazmaya başladım. Kelime haznem gelişsin, ifade konusunda kişisel gelişimimi desteklesin diye bol bol kitap okudum. Kitap yazmak benim hayalimdi, şimdi de torunlarımın hayali oldu.”
Sanat ve edebiyat dünyasından bir çok kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Fatma Özyurt’un kitaplarını imza-lamasıyla son buldu. -Selvi Günay-