Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara’da Nebih Nafile ile duygu dolu anlar yaşandı

Eğitim-İş, Eğitim ve Bilim

Eğitim-İş, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Ankara Şubelerinin organize ettiği eğitimci-şair, müzisyen Nebih Nafile “Kitap İmza ve Söyleşi” buluşmasında Ankara’da şiir ve türkü sevenler bir araya geldi

20 Ocak 2024 cumartesi günü Kızılay Mithatpaşa Caddesi Ankara Eğitim-İş 1 Nolu şubenin salonunda saat 12.30’da gerçekleşen etkinliğe depremzede Hataylıların yanı sıra sendika üyeleri ve Ankara’da yaşayan Hataylıların katılımı ile şiir ve türküler paylaşıldı. Nebih Nafile’nin bağlamasına Devlet Konservatuvarı Türk Müziği öğrencisi genç müzisyen oğlu Merih Nafile gitarı ile eşlik etti ve duygulu anlar yaşandı.

Nebih Nafile etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; “Kıymetli eğitimci arkadaşlarım, sevgili Hataylı dostlarım hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Eğitim-İş Ankara şubeleri yöneticilerine bu kıymetli davetleri ve katkıları için teşekkür ediyorum. Depremin ilk anından bu yana ulaşabildikleri bütün depremzedelere yapmış oldukları emekten dolayı huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaşadığımız acının izleri hiçbir zaman silinmeyecektir. Dostlarımızın sayesinde sadece acısı biraz dinecektir. Yaptığımız her şey bizi yaşadığımız toprağa götürüyor. Her türküde, her şiirde, yaşamın her bir paylaşımında kaybettiğimiz yakınlarımız, evimiz, çocuklarımızın eşyaları aklımıza geliyor. Üniversite eğitimim Ankara’da oldu. Kızım buraya evli ve müzik öğretmeni olarak burada görev yapmaktadır. Birçok dostumuzla sanat ve edebiyatın gücü ile önceden görüşüyorduk. Yani bir yanım da Ankara. Dolayısı ile evimizin sıcaklığını sizlerin sayesinde yaşamaya devam ediyoruz.” dedi.
Etkinliğin sonunda yazar kitaplarını imzaladı ve hatıra fotoğrafları çektirildi. (Sinan Seyfittinoğlu)