Ankara’dan İstanbul’a herkes masada!

Ankara’dan İstanbul’a herkes masada!

Hatay ise Macaristan mesaisinde…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanları ile CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelirken, gündem ‘seçimler’ ve bundan sonra izlenecek ‘yol haritası’ oldu. Toplantıya, Hatay ve İzmir katılmadı.

Altılı Masa toplantısı öncesi CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da eşlik ettiği toplantıda hem seçim sürecini hem de bundan sonra izlenecek yol haritasını masaya yatırdı.

Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanlarının, Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı olması halinde tam destek vereceklerini söyledikleri bildirildi.

-GÜNDEM:SEÇİM-

Bu arada toplantıya dair kısa bir not paylaşan ve gerçekleşen buluşmanın önemine işaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanları olarak, Ankara’da, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla, genel seçimler ve yerel yönetimler üzerine verimli bir sohbet yaptık” dedi.

Toplantıda bulunan bir diğer isim de Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş oldu. Yavaş da Ankara buluşmasına dair paylaşımında, “Büyükşehir Belediye Başkanları olarak, Parti genel merkezimizde, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun ile bir araya gelerek, genel seçimler ve yerel yönetimlerle ilgili plan ve projelerimizi konuştuğumuz verimli bir toplantı gerçekleştirdik” değerlendirmesinde bulundu.

-2 BAŞKAN!-

Toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen katılırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise katılmadı. Savaş’ın, aynı döneme denk gelen Macaristan ziyareti nedeniyle Ankara’daki toplantıya katılamadığı ifade edildi.

Toplantıya katılmayan / katılamayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın toplantıya dair herhangi bir paylaşım yapmaması ya da Parti Genel Merkezi’nin sosyal medya üzerinden yaptığı toplantı paylaşımına kendi sayfalarında yer vermemesi ise dikkat çekti.

Tamer Yazar