Antakya Belediye Hizmeti

Antakya Belediye Hizmeti

Tahtaköprü Mesire Alanı

Antakya Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Tahtököprü Mesire Alanı tamamlanmak üzere. Başkan İsmail Kimyeci, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç’la birlikte Tahtaköprü Yıldırım Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; çam ağaçları altında, doğayla iç içe, Yıldırım Deresi’nin kenarında pırıl pırıl bir mesire alanı inşa ettiklerini, söz konusu alanın doğal bitki örtüsünü bozmadan düzenlediklerini belirtti. Tahtaköprü Yıldırım Mevkii mesire alanının Ramazan Bayramı’na müteakiben hizmete sunulacağının müjdesini veren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, proje ayrıntıları hakkında şunları belirtti:
“Antakya ilçemiz için hayata geçirdiğimiz Tahtaköprü Yıldırım Mesire Alanı Projesi, bizler için en önemli projelerden bir tanesi. Antakya Belediyesi olarak, şehrimize 120 bin metrekarelik alanı kapsayan ‘mesire alanı projemizi’ hayata geçirme noktasında çalışmalarımızda sona yaklaştık. Öncelikle temizlik çalışmaları başlatılan alanda doğal ortamına uygun düzenleme çalışmaları, dere ıslahı, peyzaj düzenlemeleri, restoran inşası, oyun grupları montesi gibi hizmetlerimiz ardı ardına gerçekleştirildi. Bölgede herhangi bir bitkinin yetişmediği, kayalık alanlarda ise nebat toprak takviyesi yaparak, iyileştirme ve ıslah çalışmaları yaptık. Böylece taşlık alan görünümünden kurtardığımız mesire alanımızı yemyeşil bir hale getirdik.
Proje kapsamında, vatandaşları-mızın aileleri ile gelerek piknik yapabileceği, spor yapabilecekleri, rahat bir nefes alabilecekleri, çocuklarımızın güven içerisinde koşup oynayabilecekleri yemyeşil bir mesire alanına sahip olduk. Ayrıca ağaçlarımızın doğal yapısı bozulmadan, tek bir ağaç dahi kesilmeden yapımı gerçekleştirilen projemizde geniş bir de otopark yer alıyor. Bir de restoran konuşlandırdığımız projemizde, ailelerin rahatlıkla kullanabilecekleri özel bölümler de yer alıyor. Çocuklarımızın doğayla iç içe olmalarını pekiştirecek bir de hayvanat bahçesi yer alan projemizde üç farklı oyun alanı da yer alıyor.
Bu projenin temelini oluşturan Yıldırım Deresi’ni de doğallığını bozmadan restore ederek, mimari biçimlendirmeler ile projemize dâhil ettik. Mübarek Şeker Bayramı’na müteakiben açılışını gerçekleştireceğimiz projemiz hayırlı uğurlu olsun.”  -Mehmet Özgün-