Antakya Belediye Meclisi’nden, orman yangınlarıyla ilgili ortak mesaj:

Antakya Belediye Meclisi’nden, orman yangınlarıyla ilgili ortak mesaj:

Sorumlular yakalanıp cezalandırılmalı…

Antakya Belediye Meclisi’nde, dün gerçekleştirilen Ağustos ayı toplantısında, gündem dışı olarak orman yangınları konusu masaya yatırıldı ve Meclis’teki tüm Partili üyelerinin oylarıyla, olayların kınaması ve sorumluların yakalanarak cezalandırılması istendi.
Başkan Vekili Zeki Berber’in başkanlık ettiği dünkü Meclis toplantısında, tüm Meclis üyelerinin desteğiyle yayınlanan kınama mesajı şöyle:
“Milletimizin yakından takip ettiği, yeşil vatanımıza yapılan alçakça eylemler hakkında tüm Meclis üyelerinin desteğiyle kınama mesajı yayınlandı. Bu süreçte cansiperane mücadele edip vatanımızı korumaya çalışırken hayatını kaybeden kahraman orman teşkilatına ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilendi.
Devletimiz, tüm kurumları ve imkanlarıyla; yangınların söndürülmesi, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi, hasarların tazmini, zarar gören yerlerin yeniden ihyası için çalışmaktadır. Devletimiz ve Milletimiz, hep birlikte bu zorlu süreçleri aşmasını bilmiştir ve bu süreci de hep birlikte aşacağımıza inancımız tamdır.
Söndürme işlemleri devam eden tüm yangınların kısa sürede söndürülmesini umuyor, sorumluların acilen yakalanarak cezalandırılmasını diliyoruz.
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşanan sel felaketinde zarar gören tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Aziz Milletimiz ve Devletimizin tüm kurumları, zarar gören vatandaşlarımızla beraberdir.” -Cemil Yıldız-