Antakya Belediyesi-ATSO İşbirliğiyle…

Antakya Belediyesi-ATSO İşbirliğiyle…

Antakya Muftak Müzesi

Antakya Belediyesi ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliğiyle, Antakya Mutfak Müzesi Projesi için imzalar atıldı. Protokole, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile ATSO Başkanı Hikmet Çinçin imza attı.

Protokol öncesi bir açıklama yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, şöyle dedi:
“Medeniyetler şehri Antakya’mızı kültür ve sanat şehri yapma yolunda çalışmalarımıza, 2021 yılında açmış olduğumuz El Sanatları Müzemizle başladık. Bu çalışmalarımızın bir halkası olan Antakya Mutfak Müzesi’nin de Gastronomi Şehri’mize önemli katkılar sunacağını düşünüyorum.
Antakya’mızın mutfak kültürünü tanıtmayı amaçlayan Antakya Mutfak Müzesi, Antakya Mutfağı’nda kullanılan araç ve gereçlerin teşhir edildiği, unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerin görseller halinde sergilendiği bir müze olacak, mutfak kültürümüzü turistlerimizle ve vatandaşlarımızla buluşturacak.
Bu projemizde desteklerini esirgemeyen, başta Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Hikmet Çinçin olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimize hayırlı olsun.”
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin de yaptığı konuşmada, “Elimizde, mutfak tarihi ve müze koleksiyonu vardı. Bunu, Antakya Belediyemize tahsis ettik. Dünya mirası olan Hatay Mutfağının, ilimizi ziyaret edecek turistlerle buluşmasına vesile olduk. Emeği geçen, başta Antakya Belediye Başkanımız İzzettin Yılmaz Ağabeyim olmak üzere, herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”
-Cemil Yıldız-