Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya belediyesi borç batağında, icralık!

Saadet Adayı Özal, seçim

Saadet Adayı Özal, seçim için iddialı, sonucundan ümitli, hedefi koltuktan ise tedirgin…

Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal, seçime az bir süre kala, iddialı olduğunu ve seçim sonucundan da ümitli olduğunu söylerken, başkanlığını hedeflediği Antakya Belediyesi’nin borç batağında ‘icralık bir kurum’ olduğunu savundu.
Saadet Meclis Listesi 1.Sıra Adayı Mehmet Sözer ile Gazetemize ziyarette bulunan Serdar Özal, ülkenin beka sorunu olmadığını, 31 Mart’ın bir yerel seçim olduğunu hatırlattı. Saadet Adayı Fahri Serdar Özal, yönetim şekliyle ilgili özetle şunları söyledi:
“Yolsuzluk ve israfı bitirmezsek, ailelere aş, gençliğe iş bulamazsak, sorun var. Antakya Belediyesi, borç batağında ve icralık. Yollar, kaldırımlar malum. Yol, kaldırım, çevre ve temizlik sorunları öncelikle çözülecek. Yaşam alanlarımız, temiz ve sağlığa uygun hale getirilerek, çevre bilinci geliştirilecek. Antakya, en iddialı, en temiz belediyeler arasında yerini alacak. Yağmur suyu depolama göletleri, şelâleler ile vatandaşımızın nefes aldığı yeşil alanlar, piknik alanları arttırılacak.
Mahallelere taziye evleri, toplantı salonları ve bölgedeki hayır derneklerinin de kullanabileceği çeşitli etkinliklerin olacağı ‘Bizim Evler’ yapacağız. Bizim Evler de, ailelerin, çocuklarını ve engelli çocuklarını bırakabileceği, ihtiyaçlarını karşılayabileceği ortamlar oluşturacağız. Emekli ve muhtaçlara, huzur içinde yaşayacağı desteği vereceğiz. Gezici Aşevleri ile de ihtiyaçlı ailelerin evlerine yardım götüreceğiz. Her türlü mağdurlara destek olacağız.
Okul-Aile Birliği ile birlikte çalışacağız. Okullarda güvenliği, temizliği ve bakımı sağlayacağız. Aile ve öğrenci sorunlarını ele alıp, onlara destek olacağız. İhtiyaçlı öğrencilere ve bu uğurda çalışan hayır derneklerine, spor kulüplerine destek olacağız. Gençlerimizin sorunlarını çözüp, eğitimlerle iş kurabilme yeteneklerini arttırıp, onları üretken vaziyete getireceğiz. Her mahalleye halı sahalar, spor tesisleri yapıp, onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracağız.”
-HAYAŞ PROJESİ-
Kısa adı HAYAŞ olan projesinin Antakya için umut, ekonomiye ‘katkı’, esnafa ‘destek’, halka ‘aş’, gençliğe ‘iş’ amacı taşıdığını söyleyen Saadet Adayı Özal, “HAYAŞ, üretimden pazarlamaya bir market sistemidir ve arz ettiği ürünleri de Antakya çiftçisinden, esnafından, besicisinden, üreticisinden alacaktır. HAYAŞ, kazancını halkına ‘Huzur Kart’ ile dağıtacaktır” açıklaması yaptı.
Saadet Partisi Antakya Belediye Meclisi 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı Mehmet Sözer de, diğer parti adaylarına seslenerek, “Birbirimizi kıracak, kutuplaştıracak söylemlerden uzak durmamız gerekir. Seçimlerin ardından yine yüz yüze bakacağız” uyarısı yaptı.
Sözer açıklamalarına devamla, “Siyaset sahnesinde yer alan yöneticiler, seçildiklerinde toplumun tamamına hizmet edecekler. Ancak görülüyor ki, kamplaşma ve kutuplaşma had safhaya ulaşıyor. Sanki düşmanlar gibi kelimeler sarf ediyorlar. Hatta terörist yerine bile konulabiliyoruz. En nihayetinde, bu seçim genel seçim değil. Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Beka sorununu da 24 Haziranda çözdük. Hepimiz kardeşiz. Seçim geçer, koltuklar boşalır ve dolar. Ancak insanlık ve tatlı dil baki kalır. Söylemlerimize dikkat etmeliyiz” dedi. -Cemil Yıldız-