Antakya belediyesi hizmeti

Antakya belediyesi hizmeti

Tahtaköprü mesire projesi

Antakya Belediyesi, Tahtaköprü mahallesi’ne mesire alanı kazandırıyor. Alınan bilgiye göre, Antakyalıların, Tahtaköprü Yıldırım Deresi Mevkii’nde 120 bin metrekarelik alanda rahat bir şekilde ailecek piknik yapabilecekleri, huzurlu vakit geçirebilecekleri yeşil bir piknik ve mesire alanı kazandırmak için çalışmalar sürüyor. Konuya ilişkin konuşan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bu proje ile Antakya’yı bir cazibe merkezi yapmak istediklerini bildirdi.
Demirköprü’ye yeni görünüm… Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Demirköprü Mahallesi’nde bulunan taş köprüyü yeniden canlandırmak suretiyle yepyeni bir hale getirdiklerini de kaydederek şunları söyledi:
“Çevresinde gerçekleşen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yanı sıra, Demirköprü Mahallesi’ndeki alt yapı ve yol düzenleme çalışmalarıyla iyileştirmeler yaptık. Bu çalışmalarla bir bütünlük sağlayarak, Demirköprü Mahallemize yepyeni bir görünüm kazandırdık. Kimyeci, Saint Pierre Kilisesi ile ilgili olarak da projeleri olduğunu ve hükümetten bu konuda destek istediklerini söyledi.
Kimyeci’nin konuya ilişkin açıklamaları şöyle:
“Antakya’mızda bulunan St. Pierre Kilisesi için bir projemiz var. St. Pierre Kilisesi çevresindeki çarpık yapılaşmayı önlemek ve buradaki gecekonduların yerine yeni bir yaşam alanı oluşturma konusunda bir takım girişimlerimiz oldu. Bu konuda hükümetimizden, Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan destek bekliyoruz.”
Kimyeci’nin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ın da katıldığı toplantıdaki Ceketçiler Çarşısı ile ilgili görüşleri de şöyle:
“Antakya’daki bir başka projemiz kapsamında, Ceketçiler Pazarı’nda bir restorasyon çalışması gerçekleştirmek için onay bekliyoruz. Onay aldıktan sonra, tarihi dokuya uygun bir restorasyon çalışması gerçekleştirerek güzel bir hale getireceğiz.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)