Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya Belediyesi hizmeti çocuklara, gençlere

ÜCRETSİZ YÜZME KURSLARI.. Antakya

ÜCRETSİZ YÜZME KURSLARI..

Antakya Belediyesine ait yüzme havuzunda çocuklar ile gençlere yüzme eğitimi bahar koşullarında da yapılıyor.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz şehrin bir bütün olarak ayağa kaldırılması gerektiğini her platformda dile getirerek, Antakya’nın sadece binalardan ibaret olmadığını bu şehri iyileştirmek için Kültürünü, Sanatını, Esnafını, Sanayicisini, eğitimini, sağlığını dört koldan bir bütün olarak iyileştirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Başkan Yılmaz bu kapsamda temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra şehrimizin dört bir yanında yaşayan 9 – 12 yaş grubu arasındaki çocuklara yönelik verdiği ücretsiz yüzme kursları açtıklarını bildirdi ve şöyle devam etti:
“Yeni nesilleri sporcu olarak yetiştirmenin önemini hepimiz biliyoruz
Çocuklarımıza yüzme etkinlikleri ile moral, motivasyon ve spor sevgisi aşılıyoruz. Her hafta üçer günlük periyotlar ve 100’er kişilik gruplar halinde yüzme kursları verdiğimiz öğrencilerimiz, kaldıkları konteyner kentlerden servislerle alınarak yeniden servislerle bırakılıyor. Konusunda uzman antrenörlerimiz ve cankurtaranlarımız gözetiminde Sümeyye Boyacı Yüzme Havuzumuzda gerçekleştirdiğimiz yüzme kurslarımıza, yarı olimpik 28 derece su sıcaklığı olan ve günlük temizliği yapılan havuzumuz ile hizmet veriyoruz. Kurslarımıza yalnızca konteyner kentlerde kalan değil şehrimizde ikamet eden tüm öğrencilerimiz katılabilirler.” (Yusuf Cemil Karacay)