Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya Belediyesi Park-Bahçe Ekipleri çalışıyor

40 Park revize edildi,

40 Park revize edildi, 5 yeni Park kazandırıldı…

Antakya Belediyesi’nin, 95 mahalle genelinde bulunan 40 parkı revize ettiği, 5 yeni parkın da şehrimize kazandırıldığı bildirildi. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın park bahçe çalışmalarıyla ilgili açıklaması şöyle:
“Antakya Belediyesi olarak, çocuklarımızın güvenle, yeşillikler içerisinde oynayabileceği, hemşerilerimizin rahat nefes alabilecekleri yeşil alanlar oluşturmayı çok önemsedik. Bu kapsamda, şehrimizde mevcut bulunan 40 parkı revize ettik. Aynı zamanda şehre 5 yeni park kazandırarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yemyeşil bir Antakya için yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, Bitki Üretim Merkezimiz içerisinde kendi üretimimiz olan ağaç ve bitkileri park ve yeşil alanlarımızla buluşturuyoruz.
Küçükdalyan, Akasya ve Esenlik Mahallelerimizde inşa ettiğimiz yepyeni parklarımız yanı sıra İnönü Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Parkı’nı da yenileyerek, hayvan figürlü bitkiler ile görsel bir şölen havası kattık.
Antakya’mız genelinde bulunan parklarımızda kırılmış, hasar görmüş, yıpranmış olan tüm oyun grupları, kent mobilyaları, yürüyüş yolları onarımdan geçerken, ağaçlandırma, çiçeklendirme, sulama ve aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarımlarını da ekiplerimiz periyodik olarak gerçekleştiriyor. Yürüttüğümüz revize hizmetlerimiz kapsamında, 40 parkımız tamamen sökülerek yeniden yapıldı.
Vatandaşlarımızın rahat nefes alabilecekleri, çocukların güven içerisinde keyifle oynayabilecekleri huzurlu ortamlar oluşturmak için çalışmalarımız tam hız devam ediyor.” -Mehmet Durmaz-