Antakya-Defne Barış Korosu’ndan keyifli konser …

Antakya-Defne Barış Korosu’ndan keyifli konser …

Antakya-Defne Barış Korosu, “Anadolumuzdan Ezgiler” konserini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş onuruna Hatay Kültür Merkezi’nde düzenledi, Hataylılara keyifli bir müzik akşamı yaşattı.
Gerçekleştirilen konsere Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu ve birçok vatandaş katılım gösterdi.
Anadolu’nun birçok yöresine ait birbirinden güzel eserleri seslendiren koro ekibi, seslendirdikleri ezgilerle zaman zaman izleyicilere duygu dolu anlar yaşatırken kimi zaman da hareketli türkülerle izleyicileri coşturdu. Hataylılara keyifli bir müzik dinletisi sunan Antakya- Defne Barış Korosu, sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılanarak büyük beğeni topladı.
Aalen Antakya Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, “Derneğimizi kurduğumuzdan bu yana Hatay’da edebiyat, sanat ve kültür alanlarında gerçekleştirdiğimiz her etkinlikte en büyük desteği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan gördük. İlimizde de kültür ve sanat anlamında Hatay Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler bizleri her zaman çok mutlu ediyor. Bizlere vermiş olduğu destek ve Hatay’a kazandırdığı sayısız hizmetler için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim” dedi.
Konser sonunda HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, keyifli bir konser veren Antakya-Defne Barış Korosu ekibine teşekkür etti. Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)