Antakya-Defne’de kitap kırtasiyeciler sıkıntılı

Antakya-Defne’de kitap kırtasiyeciler sıkıntılı

3 harfli marketler iflasımızı istiyor

Okulların 6 Eylül’de açılacağının açıklanmasıyla birlikte, okullarda yüz yüze eğitim heyecanı ve öğrenci ile velilerin okul kırtasiye ihtiyaçları temini noktasındaki girişimlerde ulusal ölçekte faaliyet gösteren 3 Harfli Marketler adıyla tanımlanan işyerlerinin, yerel kırtasiyecileri zorda bırakan uygulama ve satışlarda bulunduğu öne sürüldü.
Antakya Kitap ve Kırtasiyeciler Derneği Başkanı Atilla Önal, geçtiğimiz günlerde, bu konuda yaşanan sıkıntıya şöyle işaret etmişti:
“Okulların açılmasını bekleyen kitap ve kırtasiyeci sektörüne bir darbe de A101 ve BİM gibi ulusal marketlerden geldi. Siz market misiniz yoksa kırtasiyeci misiniz? Ülkeyi ve milleti sömürdünüz! Yetmedi, şimdi mahalle kırtasiyecisine gözünüzü diktiniz.
Mahalleli kardeşime sesleniyoruz… Alışverişinizi, lütfen kendi kitapçı-kırtasiyeci esnafınızdan yapın. Çünkü yerel esnaf her zaman yanınızdadır.”
Antakya Kitap ve Kırtasiyeciler Derneği Başkanı Atilla Önal, meslek erbabının çıkarlarını koruma adına girişimlerde bulunma, mesajlar verme, durumu yetkililere aktarma şeklindeki girişimlerini yaparken, son olarak dün de şu mesajı paylaştı:
“Yeter artık, bıçak kemiğe dayandı.” -Cemil Yıldız-