Antakya MYO’da “uygulama mutfağı”

Antakya MYO’da “uygulama mutfağı”

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu Uygulama Mutfağı düzenlenen törenle açıldı. Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Turizm, Seyahat ve Eğlence Hizmetleri Bölümü bünyesinde kurulan uygulama mutfağının açılış törenine; Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, MKÜ Antakya MYO Müdürü Prof. Dr. Soner Soylu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Önlen, Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Veysel Eren, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Duygu Babat, Turizm, Seyahat ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Başkanı Mehmet Eren, Bölüm öğretim görevlileri Aylin Varışlı ve Şef Emrullah Erdem, MKÜ Senato Üyeleri, Dekanlar, İskenderun Açsılar ve Pastacılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı.
Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Turizm, Seyahat ve Eğlence Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin faaliyetlerini sürdürecekleri uygulama mutfağını tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, burada eğitim görecek tüm öğrencilere başarı dileyerek uygulama mutfağının hayırlı olmasını diledi.
Uygulama Mutfağı ile birlikte pratik anlamda daha başarılı işlere imza atacaklarını ifade eden Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Turizm, Seyahat ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Başkanı Duygu Babat ise Uygulama Mutfağı’nın yapılmasında emeği ve desteği olanlara teşekkür etti.
Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Uygulama Mutfağı’nı gezen konuklar, öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel yemeklerin tadına baktılar. Ayrıca, bölüm öğrencileri tarafından kurulan Turizm Gezi ve Gastronomi Topluluğu eliyle gastronomi alanında yapılacak birçok projeden ilki olan “Hatay’ın En Lezzetli Hikayesi” isimli “yöresel yemek hikayeleri” üzerine yapılacak olan yarışma hakkında da konuklara bilgi verildi.
24 Nisan’da başlayan yarışma başvurularının 23 Mayıs tarihine kadar kabul edileceği, birinci olan hikâyenin sahibine Savon Otel’de 2 kişilik yemek ödülü verileceği belirtildi. -Selvi Günay-

 

(Visited 8 times, 1 visits today)