Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya Stadı, dış saha ile Ürgen Parkı birleşiyor…

Millet bahçesi projesi hazır

Millet bahçesi projesi hazır

Kazma Mayıs’ta

Yapımı tamamlanan Hatay Stadyumu’nda maçların oynanmasıyla birlikte, Antakya Atatürk Stadı ile dış sahanın hemen yandaki Ürgen Parkı’nın birleştirilerek Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesiyle ilgili projenin hazır olduğu bildirildi. Açıklamayı, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptı. Milletvekili Yayman, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştüğünü kaydederek, Antakya Stadı ile dış saha bölgesinin mevcut parkla birleştirilerek, Antakya’nın en güzel ve en yeşil alanı olacağını bildirdi.
Yayman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimler öncesi söz verdiği büyük eser için düğmeye basıldığını, projeyi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yakından takip ettiğini, 47 dönümlük alan üzerindeki bu güzel eseri TOKİ’nin yaparak Hataylıların hizmetine sunacağı bilgisini verdi.
TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Hatay AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman, proje ile ilgili şu bilgiyi verdi:
“Bu harika park alanı, asırlar boyu nesilden nesile aktarılarak, aziz hemşehrilerimize hizmet verecek. Böylesine eşsiz bir eseri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu başarabilirdi. Şükranlarımızı sunarız. Süper Lig maçları tamamlanıp, Atakaş Hataysporumuz yeni stadımıza taşındığında, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla inşallah ilk kazmayı Mayıs 2021 tarihinde vuracağız. Stat tamamen sökülecek, mevcut parkla birleştirilecek ve sadece Antakya’nın değil, Hatay’ımızın nefes alacağı bir yeşil alan olacak.”
46,5 dönümlük Millet Bahçesi’nde;
-Gül ve Su Bahçeleri
-Yürüyüş ve Bisiklet Yolları
-Festival ve Etnospor Alanı
-Mescit
-Açık Otopark
-Sosyal Donatı alanları olacak.
-Haber/Cemil Yıldız-