Antakya Ziraat Odası Başkanı Okay…

Antakya Ziraat Odası Başkanı Okay…

Pandemi sürecinde tarımın öneminin bir kez daha orta çıktığını vurguladı ve çiftçilere seslendi:

Ülkemiz İçin, Çocuklarımız İçin İnadına Üretmemiz Lazım

Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay, Özbuğdaylar bünyesindeki Progen’in yeni ürün tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde tarımın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını vurguladı. Süreçte, tarım olmazsa insanların yaşama devamını sağlayamayacağını gördüklerini söyleyen Okay, çiftçilere seslenerek, ülkemiz için, çocuklarımız için, gelecek nesiller için inadına üretmemiz gerektiğini ifade etti.
-Buğday kıymetlenecek-
Önümüzdeki yıllarda tarımın öneminin daha da iyi bir şekilde ortaya çıkacağını savunan Okay, “Çünkü Rusya, şu anda buğday üretiminde kısıtlamalara gitti. Artı, 50 dolar tona vergi getirdi. Bu, buğdayın önümüzdeki yıllarda daha da kıymetleneceğinin göstergesi. Keza, şu anda dünyada ne üretilirse üretilsin, hepsine müşteri bulunur. İnadına üretmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.
-Yayman her zaman çiftçinin yanında oldu-
En büyük sorunlarından birisinin su sorunu olduğunu konuşmasında belirten Okay, şunları dile getirdi:
“Bu konuda Sayın Hüseyin Yayman’a teşekkür etmek vazifem. Her zaman çiftçinin yanında oldular. Her zaman su sıkıntılarını gündeme getirdiler. Hangi siyasi görüşte olursa olsun, ayırım yapmadılar. Ve çoğu konuda da kazanım sağladık. Keza, İzzettin Yılmaz Başkanım, bütün mahalle muhtarlarının, tarımla ilgili köy muhtarlarının dertlerine çözüm oldular. Hepsine teşekkür ederim. İl Tarım Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğüyle organize bir şekilde çalıştık. Sorunlarımız çok oldu. Ama çözülebilecek sorunlar bunlar, uğraştıkça çözüldü.
-Önümüzde güzel günler olacak-
Barajın önündeki en büyük sorun, toplulaştırma problemi. Toplulaştırma problemi bittiği anda, inşallah kapalı sisteme de geçeceğiz. Yarseli Barajı’na da bir proje hazırlandı kapalı sistemle ilgili, bu bölgeler içinde kapalı sistem başlıyor, Melekli ve Saçaklı’ya. İnşallah, önümüzde güzel günler olacak. El birliğiyle bunları aşacağız. Çocuklarımıza, ailemize, memleketimize üreterek, sağlıklı gıdalar temin ederek, görevimizi yerine getirmiş olacağız.” -Mehmet ÖZGÜN-