Antakya’da, cadde ortasında kadına şiddet

Antakya’da, cadde ortasında  kadına şiddet

Polis, şiddet uygulayan erkeği gözaltına, kadını da koruma altına aldı…

Geçtiğimiz hafta Cuma günü cadde ortasında bir kadın, şiddete maruz kaldı. Antakya’da yaşandığı belirtilen olayla ilgili yardım ve destek isteyen, şiddete maruz kalan kadına, kaldırımda grup halinde duran erkeklerin hiç destek olmaması, yardımda bulunmaması ise eleştirildi.
Bu arada Hatay Valiliği, cadde ortasında satırla kadını kovalayan sanığın yakalandığını duyurdu. Valilik açıklaması şöyle:
“Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan kadına şiddet olayı ile ilgili Valiliğimizce yapılan araştırmalar neticesinde, olayın, 08.10.2021 saat 16:00 sularından Antakya ilçemizde gerçekleştiği, şüphelinin, Emniyet birimlerimizin çalışmaları sonucunda yakalandığı, şiddete maruz kalan vatandaşımızın hayati tehlikesi olmadığı anlaşılmıştır.
Kadına yapılan her türlü şiddetin karşısında olmakla beraber, kadına verilen değerin, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereği olarak biliyor, kadına yönelik şiddet tedbirlerini sıfır tolerans ilkesiyle hayata etkin şekilde geçirmek için tüm birimlerimizce çalışmaya devam ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” -Duygu Ertaş-

(Visited 2 times, 1 visits today)