Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya’da cankurtaran kursu açılıyor

Milli Yüzme Antrenörü ve

Milli Yüzme Antrenörü ve Cankurtaran Eğitmen Yardımcısı Murat Şaydak öncülüğündeki Uluslararası Cankurtaran Kursu, 27 Eylül tarihinde başlıyor. 27-29 Eylül tarihlerinde “bronz”, 30 Eylül-2 Ekim tarihlerinde ise “gümüş” cankurtaran kurslarının başlayacağı bilgisi veren Murat Şaydak, kursu başarıyla bitirenlerin otellerde, tatil köylerinde ve havuzlarda iş bulması için yardımcı olacaklarını söyledi.

Yaklaşık 20 yıldır düzenli olarak kurs açıp, cankurtaranlık konusunda eğitimler verdiklerini söyleyen Şaydak, önceki yıllarda olduğu gibi gençlere iş imkanı sağlamak ve faydalı olmak için bu kursları düzenlediklerini söyledi. Kursa katılmak isteyenlerin “0532 763 81 92” numaralı telefonla irtibat kurması gerektiğini söyleyen Şaydak, şu bilgiyi verdi:

“Kursumuza, 18 yaşını doldurmuş, en az İlkokul mezunu olan ve yüzmeyi iyi derece bilen herkes katılabilir. Öğrencilere uygun fiyat uygulanmaktadır. Kurs sonunda başarılı olan katılımcılara; uluslararası geçerliliği olan, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) onaylı cankurtaran kimlik kartları verilecektir. Tatil yerlerinde, havuzlarda veya otellerde cankurtaranlık yapmak isteyenlerin mutlaka bu belgeyi alması zorunludur. Cankurtaranlık belgesi olmadan, tatil yerlerindeki işletmeler hiç kimseyi istihdam edemez. İşletmeler, mutlaka bu cankurtaranlık kurslarını alanları istihdam etmek zorundadır.”

-Haber/Mehmet Durmaz-