Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya’da kritik caddeler trafiğe kapandı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Genel Sekreter Nihat Tazearslan başkanlığında Ocak ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda 22 gündem maddesi üzerinde görüşmeler yapılarak kararlar alındı.
Antakya’da Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında başlatılan yerinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında alınan kararlar arasında, Gündüz, Adnan Menderes ve Cumhuriyet Caddesi‘nin trafiğe kapatılması da bulunuyor. Bu adımın, proje imalat alanlarında vatandaş güvenliğini sağlamak, iş sağlığı güvenini artırmak ve kazı metotlarını uygulanabilir kılmak amacıyla atıldığı belirtildi. Antakya-Arsuz arasındaki toplu taşıma hizmetinin deprem sonrası artan nüfus hareketliliğine uygun olarak güncellenmesi gerektiği vurgulandı. Bu kapsamda, yeni güzergahların açılması ve ilgili hattın ticari plakalarının 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na göre ihale edilmesine karar verildi.
Reyhanlı ilçesinde trafik akışını düzenlemek ve potansiyel trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Şehit Yusuf Süral Caddesi ile Oğulcan Tuna Caddesi kesişiminde trafik düzenlemesi ve geometrik düzenleme yapılması da karara bağlandı. Ayrıca, toplu taşıma, ticari taksi ve okul servis araçları için 2024 yılı ücret tarifesinde artış yapılmasına ve güncelleme yapılmasına karar verildi. Bu adımın, hizmet kalitesini artırmak ve sektöre destek olmak amacını taşıdığı belirtildi. (Yusuf Cemil Karaçay)