Antakyalı Prof. Dr. Gazi Özdemir’in eseri:
“Son Davet Kur’an’ın” Tamamı Youtube’da

Antakyalı Prof. Dr. Gazi Özdemir’in eseri:<br>“Son Davet Kur’an’ın” Tamamı Youtube’da

1999 yılında trafik kazasında vefat eden, Eskişehir Tıp Göğüs Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necla Özdemir adına kurulan ve Eskişehir Tıp öğrencilerine burs veren NÖVAK Vakfı’nın kitaplarından, aynı zamanda hemşerimiz ve Antakya Gazetesi Köşe Yazarı Prof. Dr. Gazi Özdemir tarafından tercüme edilen “Son Davet Kur’an Tercümesi” kitabının seslendirilmiş halinin videoları tamamlandı.

Kutsal kitapla ilgili, iniş sırasına göre olan surelerin her biri bir video olacak şekilde düzenlendi. Böylece 2 video “Giriş ve Temel Kavramlar”, 114 ise bütün Kur’an sureleri, toplam 116 video oluşturuldu.

Yazarımız, Antakyalı hemşerimiz Prof. Dr. Gazi Özdemir, 23 yıl önce geçirdiği trafik kazasında kaybettiği eşi adına kurduğu NÖVAK Vakfı adına yayınlanan eseriyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Bütün videoların, ‘Gazi Özdemir” YouTube kanalımın ‘oynatma listeleri’ kısmına yüklenmesi çok şükür tamamlandı. Okuması olanlara, olmayanlara, her yaşa, görenlere, görmeyenlere, zor görenlere, yolculukta olanlara, araba kullananlara, bisikletle gidenlere, koşanlara, yürümekte olanlara, evde veya işyerinde olup uygun durumda olanlara, kolay, anlaşılır, akışkan özellikli Türkçe Kur’an, seslendirilmiş halde ve her zaman birlikte olacak. Okuyacağınız veya dinleyeceğiniz Kur’an’ı anlayarak, kendi doğrunuza ulaşmanız dileklerimle.” -Cemil Yıldız-