Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya’nın Balık Pazarı…

Damak tadından taviz vermeyenleri

Damak tadından taviz vermeyenleri bekliyor

Bu sene bereketli geçen balık sezonunun Antakya adresinde duran yer, hiç kuşkusuz, kentin tek balık pazarı. Antakya Belediyesi Balık Pazarı, dolu tezgâhları, odun ateşinde pişirilen balıkların enfes kokuları arasında, gelen misafirlerini ağırlıyor.

“Birçok şehirde birçok balık pazarı gördüm ama… Burası, biraz daha yerel ve çok farklı. En çok da aynı balık pazarı içindeki restoranıyla. Bir balık alın ve bu restoranın kapısından içeriye girin. Onlar, balığınızı odun ateşinde, o dev mangalda pişire dursun, salatanız da bir taraftan yapılırken, siz bir sandalye çekip oturun, rahatınıza bakın. Çünkü enfes bir balık eşliğinde, taze yeşillikler sizi bekliyor olacak. Aslında burası için bu kadar keyifli anlattığıma bakmayın. Biraz da üzülüyorum doğrusu. Bina, oldukça bakımsız. Sanırım biraz boya ve bakım lazım, dükkanlar için de tabi… Esnafın da bunu istediğini düşünüyorum. Zira potansiyel bir turistik nokta. Ama unutulmuş! Sanırım yıllarca da bu durumdaymış. Yine de binadan tok bir karınla ve keyifle çıkarken, binanın ön cephesindeki belediyenin Antakyalısına sormak istiyorum. Burayı da hatırlayın bir zahmet!”

2 günlüğüne Hatay’a gelen ve Antakya’da mola alan bir gezginin kısa notları içinden bizler için paylaştığı bir paragraf bu! Merak edilense, eldeki paragrafın kurumsal sorumluluğunda durması gerekenlerin, bundan sonra ne yapacağı!

Tamer Yazar