Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antakya’nın son tartışmasında:

“Savaş’a linç girişimi başlatıldı”

“Savaş’a linç girişimi başlatıldı”

Antakya Tarım Platformu Başkanı İrfan O. Hatipoğlu, ‘Atatürk Parkı’ içinde yaklaşık 2 bin metrekarelik bir alanın ‘yapılaşmaya’ açılması noktasında başlayan tartışmaya işaret ettiği son açıklamasında, “Lütfü Savaş doğru yapıyor” dedi ve ekledi…

Yeşil alanlarını, hızlı ve çarpık kentleşmeye kurban veren çok sayıda şehrin anlatılagelen hikâyesinin yanı başında duran Antakya için konuşanlar, eldeki en büyük yeşil alan konumundaki Atatürk Parkı içinde ‘olası’ bir yapılaşmaya şiddetle karşı çıkıyor. Ancak, Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılması planlanan ‘Kültür Merkezi Projesi’nin bu kente yapılabilecek en önemli hizmetlerden biri olduğunu söyleyenler de yok değil!
-DESTEK VE ELEŞTİRİ-
Bu konuda bir açıklama yapan ve dikkati çeken açıklaması içinde, “Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Belediye Parkı’nın ana gövdesi dışında kalan bir alana çok fonksiyonlu (nikâh, sergi salonu başta olmak üzere) bir bina yapmak istiyor. Bu girişim üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a linç girişimi başlatıldı” ifadelerine yer veren Antakya Tarım Platformu Başkanı İrfan O. Hatipoğlu, “Lütfü Savaş yanlış yapmıyor” dedi.
Açıklamasında, son dönemde ‘Park’ ve ‘İmar’ başlıklarında yaşanan rahatsızlığı kamuoyuna taşıyan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’in ‘yaklaşan Oda seçimleri’ öncesi AK Partililerden destek alma arayışı içinde olduğunu da savunan Hatipoğlu, “Bu nedenle, projeden çok, Hikmet Çinçin’in bu kaygısının nereden kaynaklandığının tartışılmaya açılmasında yarar var” dedi.
-YAPILMASI GEREKEN!-
Park içinde hayata geçirilmesi planlanan ‘proje’ için ortaya konan eleştirilere katılmadığını da söyleyen ve “Yapılacak olan bina, parkın ana gövdesinin dışında, ki bu nedenle de parkın fonksiyonunu zarar vermiyor” diyen Antakya Tarım Platformu Başkanı İrfan O. Hatipoğlu, yapılması gerekenin altını çizerken şu ifadelere yer verdi:
“Bir yurttaş olarak, yapılacak binanın ‘projesinin’ kamuya açılarak daha estettik yapılması için görüşlerimizi belirtebiliriz. Yüksekliğini tartışabiliriz. İç mekânların düzenlenmesinde, daha kullanışlı olması için deneyimlerimizi aktarabiliriz. Büyükşehir Başkanımız Lütfü Savaş, bu proje ile beraber en büyük hizmetlerinden birini yapıyor. Kendisini destekliyorum.” -Tamer Yazar-