Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Antalya UKOME düzenleme yaptı…

Hatay UKOME de devreye

Hatay UKOME de devreye girer mi?

Antalya’da, scooterların hız sınırının 50 kilometreyi aştığı yollara girmesinin engellenmesi, hızlarının 20 kilometreye düşürülmesi ve bazı noktalara girişinin engellenmesi kararı alındı. Kararlar, uygulanması için şirket temsilcileri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na iletildi.

Antakya kent merkezinde, bazen iki ve hatta 3 kişinin bile bindiği hallere şahit olunan scooterlar, trafiğin aktığı yollarda yaptıkları hız nedeniyle de dikkat çekiyor. Gençlerin yoğun bir şekilde rağbet ettiği bu ‘ucuz’ ulaşım tercihinde yaşanan kuralsızlık ve denetimsizlik ise vatandaşların şikayetine neden oluyor.

-AYNI SORUN!-

Benzer sorunların yaşandığı Antalya’da, scooterların hız sınırının 50 kilometreyi aştığı yollara girmesinin engellenmesi, hızlarının 20 kilometreye düşürülmesi ve bazı noktalara girişinin engellenmesi kararı alınırken, Antakya Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar, Hayat’ın kent yöneticilerinin de bu yönde harekete geçmesini istiyor. Özellikle de bu konuda devreye giren Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) gibi Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) de konuya dahil olması gerektiğinin altı çiziliyor.

Tamer Yazar