Antep karar vermiş Biz ‘ne’ yaptık?

Antep karar vermiş Biz ‘ne’ yaptık?

Harbiye, Sümerler, Çekmece, alt geçit çalışmaları, altyapı kazıları derken, kışın çamuru ve çukuru içinde ilerlemek zorunda kalan Antakyalılar, Defneliler ve aslında hepimiz, Antep örneğini soruyor, sorguluyor…

 

Sık sık şikayet ediyoruz. Yol bakım çalışmalarının, kışın ortasına geldiğimiz şu aylarda bile devam ediyor ve hatta bitmemiş oluşunu şikayet ediyoruz. Arabalarla ilerlerken, çukurlara girmemek için sık sık direksiyon kırma durumuna sokulduğumuz için şikayet ediyoruz. ‘Zaman mı kalmadı da kışın ortasında bu iş yapılıyor’ diye söyleniyoruz o yüzden. Sahi, zaman mı kalmadı? Soruyoruz. Çünkü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden gelen bir haber tam da buna dair…

-Örnek olsun-

2016 yılının 8. Genel Kurulu toplantısını Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aslan’ın başkanlığında gerçekleştiren Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME), aldığı karar neticesinde 3 ay (kış mevsiminde) süreyle kazı çalışması yapmayacak.

Belediye yetkilileri, kış aylarında vatandaşın sıkıntı çekmemesi için kazı yapmama kararı aldı. Şehir genelinde, arızalar hariç, 3 ay kazıların durdurulması kararı da.

Peki, bizdeki durum ne? Her gün yaşananlar ne? Harbiye, Sümerler, Çekmece, alt geçit çalışmaları, altyapı kazıları derken, kışın çamuru ve çukuru içinde ilerlemek zorunda kalan bizlere anlatılmak istenen ne?

Konu, Antep olmak değil, ama ‘hizmetle’ mutsuz etmemek galiba!

Tamer Yazar