‘Araştırma Ödülü’ Hüseyin Yayman’a

‘Araştırma Ödülü’  Hüseyin Yayman’a

2016 yılı “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” ödülleri, Ankara’da, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan tarafından açıklandı.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), 2016 yılında ülkemizde yaşanan kültür, sanat ve fikir hayatındaki gelişmeleri değerlendirerek, “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” ödüllerini açıkladı. Araştırma dalında, ‘Türkiye’de Devlet Reformu ve Başkanlık Sistemi’ adlı kitabıyla, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı hemşerimiz Hüseyin Yayman ödüle layık görülen isim oldu.

Aslen Hataylı olan Yayman, konuya ilişkin sosyal paylaşım hesabı üzerinden kısa bir açıklama yaptı. Yayman,  açıklamasında, “Türkiye’de Devlet Reformu ve Başkanlık Sistemi kitabımız, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2016 yılının Araştırma Ödülüne layık görüldü. Teşekkür ederiz” dedi. Yayman’ın ödüle layık görülen ‘Türkiye’de Devlet Reformu ve Başkanlık Sistemi’ adlı kitabına dair en çarpıcı yorumlardan biri, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın’a ait. “Türkiye’de devlet reformu neden gerekli sorusuna cevap arıyorsanız, Hüseyin Yayman’ın bu eserini incelemelisiniz. Bu kitap, reformun hikâyesi konusunda oldukça dikkate değer bilgiler veriyor.”

-İLGİ AZALIYOR-

Amaçlarına dair konuşan ve ödül alanları kutlayan TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ise, “Amacımız, edebiyata ve kitaba ilginin her geçen gün biraz daha azaldığı bir dünyada kitabı, sanatı ve tefekkürü öne çıkarmaktır” dedi, ileriki günlerde açıklayacakları bir zamanda ödül sahiplerine belgelerinin takdim edileceğine vurgu yaptı.

-Tamer Yazar-