Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arıcılık ve ipekçiliğe destek

Başvurular yarın sona erecek

Başvurular yarın sona erecek

İlimizdeki arıcılık ve ipekböcekçiliği üretiminde bulunanların, bakanlıkça belirlenen kriterler ışığında desteğe tabi tutulacağı bildirildi. Başvuruların yarın tamamlanacağının altı çizilen duyuruda, şöyle denildi:
“Tarım Bakanlığımızca; Arıcılık, İpekböcekçiliği, Kaz ve Hindi Yetiştiriciliği yatırımlarının desteklenmesine ilişkin uygulama esasları tebliği (Tebliğ No:2020/36), 31325 numara ve 5.12.2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Anılan tebliğe göre, Hatay ilimiz, Arıcılık ve İpek Böcekçiliği yatırımları kapsamında destekleme yapılacak iller arasındadır.
Arıcılık desteklemelerine başvurabilmek için, Arı Yetiştiricileri Birliği’ne veya Bal Üreticileri Birliği’ne üye, başvuru tarihi itibariyle en az 3 yıldır AKS’ye kayıtlı, 50 ve üzeri arılı kovan varlığına sahip olmak gerekmektedir. İpek böceği yetiştiriciliği projesi kapsamında ise besleme evi inşaatı, makine, alet, ekipman alımı ve dut bahçesi tesisi yatırımları desteklenecek.
Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak için, 22.01.2021 tarihine kadar İlçe Tarım Müdürlüğümüze başvurulması gerekmektedir.” -Haber Merkezi-