Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arıtma’da son nokta!

Taşınacak… Arıtma tesisi ile

Taşınacak…

Arıtma tesisi ile hayvan barınağı yerine “kentpark” sözü…

Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’ndeki Arıtma Tesisi’nin yol açtığı koku nedeniyle aylardır-yıllardır devam eden şikayetlerin ardından nihayet sonuç alma noktasına gelindi. Pazartesi günü bölgeden gelen bir heyeti kabul eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arıtma Tesisi’nin en kısa sürede Samandağ yolu üzerindeki Büyükçat tarafına nakledileceğini açıkladı.
Pazartesi günü BŞB Başkanı Lütfü Savaş ile görüşen heyette; CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, Hatay Mimarlar Odası Şube Başkanı Mustafa Özçelik, İnşaat Mühendisi Adnan Özçelik, İnşaat Mühendisleri Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, Defne Belediyesi Meclis üyesi Tuncay Mengüllüoğlu, Defne Belediye Başkan Danışmanı Yüksel Türkili, Mali Müşavir Hakan Aslanyürek, İşadamı Selahattin Yavuz, Dr. Sami Reyhan, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Asya Radyo ve Asya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tamer Kerimoğlu, Akdeniz Mahallesi Muhtarı Murat Sertel ve Akdeniz Mahallesi eski Muhtarı Niyazi Akar yer aldı.
Heyet üyeleri, Başkan Savaş’a; Arıtma Tesisi’nden kaynaklı kokuların, 9 mahalleyi kapsayan 1.5 km. yarıçapında bir bölgede 60.000 kişiyi etkilediğini, Defne halkının Arıtma Tesisi’nden yayılan bu kötü kokulara artık tahammüllerinin kalmadığını ve konunun biran önce çözüme kavuşması gerektiğini vurguladılar.
Başkan Savaş da, Defne ilçesindeki Arıtma Tesisi’nden kaynaklanan sorunların farkında olduğunu, çözülmesi için girişimlere başladıklarını, koşulların uygun olması halinde Turunçlu’daki Arıtma Tesisi’nin Büyükçat Mahallesi’ne taşınacağını ifade etti. Başkan Savaş, aynı zamanda Hayvan Barınağı’nın da bulunduğu yerden kaldırılacağını ve Arıtma Tesisi’nin kaldırılmasıyla birlikte mevcut alanı ‘KENT PARK’ olarak düzenleneceğini sözlerine ekledi. -Cemil Yıldız-