Arsuz esnafı zorda

Arsuz esnafı zorda

Arsuz ekonomisinin zor günlerden geçtiği bildirildi.

Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği (ARES-DER) Yönetim Kurulu üyeleri, Arsuz- Gözcüler Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi’ne gerçekleşen nezaket ziyaretlerinde, son süreçte çektikleri ekonomik sıkıntıları paylaştı.
Kooperatifin Gözcüler Mahallesi’nde yer alan hizmet binasında yapılan ziyarette, Arsuz’un esnafının mevcut durumu ile pandemi sonrası yerel ekonomi üzerine sohbet edildi.
ARES-DER Başkanı Diyap Gökpınar, Mehmet Horoz başkanlığında, ilçede yıllardır esnaf dostu olarak faaliyet gösteren kooperatifin yönetimine, esnafa yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür edip, pandemi sonrası daha da zor şartlar altında faaliyetlerine devam eden esnafa kooperatif tarafından sunulan imkânlarla can damarı olduklarını ifade etti, çalışmalarında başarı diledi ve esnaf derneğinin kuruluş amacı ile kısa sürede yaptığı faaliyetleri anlattı.
Kooperatif Başkanı Mehmet Horoz da, Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği’nin ilçede yeni kurulmasına rağmen kısa sürede elde ettiği güven için Başkan Diyap Gökpınar ve Yönetim Kurulu’nu tebrik etti, ilçe esnafının bir araya gelerek örgütlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Horoz, ayırım gözetmeksizin ilçede faaliyet gösteren tüm esnafa her zaman kapılarının açık olduğunu ve yıllardır bir çok esnafa verilen kredi desteği ile hizmet vermekten onur duyduklarını da ifade etti.
Kooperatif Başkanı Başkan Horoz, şöyle konuştu:
“Kredi kullanan ortaklarımız; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı taksitleri ertelenmiş olmakla birlikte, ödenmeyecek olan 3 aylık taksit tutar, toplam taksit tutarına aylık eşit şekilde dağıtılacaktır. Bu konuda esnafımıza nefes aldıran erteleme için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” -Cemil Yıldız-