Arsuz Milyonfest iptal!

Arsuz Milyonfest iptal!

Kaymakamlık, 4 günlük festivali, orman yangınları ve şehitler nedeniyle erteledi…

Arsuz ilçesinde Perşembe günü başlaması öngörülen açık hava müzik festivali ‘Milyonfest Arsuz’dan elde edilecek gelirin bir kısmının orman yangınlarında hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine bağışlanacağı açıklanmıştı. Ne var ki, festival iptal edildi.
Arsuz Gözcüler Plajı’nda; Athena, Teoman, Selda Bağcan, Pinhani, Ceza, Adamlar, Manga, Halil Sezai, Flört, Pamela ve Sena Şener’in sahne alacağı festivale dair bir açıklama yapan Milyon Yapım, sahne alan her sanatçı adına 100’er fidan bağışlayacağını kamuoyuna duyurmuştu. Festival katılımcıları da TEMA tarafından alanda kurulan stantta fidan bağışında bulunabilecekti.
Ne var ki Arsuz Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Perşembe günü olağanüstü toplandı ve aldığı kararla hem pandemi bulaşıcılığındaki artışlar hem de orman yangınları nedeniyle festivallerin iptal edildiğini, ertelendiğini bildirdi.
Arsuz Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Başkanı, Kaymakam Musa Sarı imzasıyla, Arsuz Gözcüler Festivali’nin ertelenmesi ile ilgili alınan karar şöyle:
“Arsuz İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. Maddelerine istinaden, 05.08.2021 Perşembe günü Kaymakam Sayın Musa Sarı başkanlığında olağanüstü toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.
1)İlçemiz ve ülkemiz genelinde Kovid-19 pozitif vaka oranlarındaki artış,
2)Ülkemizde meydana gelen ve halen devam eden orman yangınları ve bu yangınları ve bu yangınlarla mücadelede şehitlerimiz olması göz önüne alınmış olup, ilçemiz Gözcüler sahilinde 5-6-7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak olan Milyonfest isimli festivalin ilerleyen bir tarihe ertelenmesine oybirliği ile karar verilmiştir.” -Selvi Günay-