Arsuz’da Dünya Kupası Heyecanı

Arsuz’da Dünya Kupası Heyecanı

Footvoley’de Brezilya Dünya 1.si, Türkiye 2. oldu

Dünya Kupası Footvolley Turnuvası eleme maçları, ilimiz Arsuz ilçesi Gözcüler Plajı’nda iki gün süreyle gerçekleşti. Arsuz Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 12 ülkenin katılımıyla başlayan Dünya Kupası Footvolley Turnuvası eleme maçlarının Gözcüler Plajı’ndaki açılış törenine; Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar, Belediye Başkanı Asaf Güven, Dünya Azeri Türkleri Genel Koordinatörü Başer Kömür, Emniyet Müdürü Hasan Gün, Jandarma Komutanı Barkın Eryılmaz Arsuz İş Adamları Derneği Başkanı Adnan Ağır, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Aslan, organizasyon sorumlusu Ayhan Dik ile sporseverler katıldı.
Gözcüler Plajı’nda oynanan maçın açılış seremonisi, takımların sahaya gelmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden açılışta konuşan, Dünya Azeri Türkleri Genel Koordinatörü Başer Kömür, Arsuz’da yapılan bu turnuvanın, Türkiye ve Azerbaycan için çok önemli olduğunu ve iki halkın kardeşliğinin sonsuza denk süreceğini söyledi.
Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven de konuşmasında, dünyayı burada ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını ifade ederek, “12 ülkenin katılımıyla yapılan bu turnuvanın devamı için çabalayacağız” dedi. Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar ise farklı devletlerin sporcularının Arsuz’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “İlçemiz, tam bir turizm tatil yeri. Ancak çok fazla bir bilinirliği yok. Bu tür organizasyonlarla adını daha da iyi duyuracaktır” diye konuştu.
Turnuvanın açılışını, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ve Belediye Başkanı Asaf Güven birlikte yaptı. Erkekler ve mix (kadın-erkek) olarak iki kategoride, 12 ülkeden 49 sporcu turnuvada boy gösterdi. Maçların başlamasıyla birlikte, ülkeler, galip gelmek için kıyasıya mücadele etti. Maçın sunumunu ise Türkiye’nin plaj futbolundaki önemli ismi, Oktay Sarı yaptı.
-ŞAMPİYON BREZİLYA-
Arsuz’da gerçekleştirilen Uluslararası Footvolley Dünya Kupası eleme maçları organizasyonu sonunda, her iki kategoride de birinciliği Brezilya, ikinciliği Türkiye aldı. Dünya Şampiyonası’na, 12 ülkeden erkekler ve mix (kadın-erkek) olmak üzere, iki kategoride 49 sporcu katıldı.
Deniz, kum ve güneş üçlemesiyle, yaz mevsiminin gözde tatil noktalarından, Hatay’ın Arsuz ilçesi Gözcüler Plajı’nda birbirinden ilgi çekici ve heyecan dolu, seyri keyif verici maçlar yoğun ilgi gördü. İki gün süren Uluslararası Footvoley Dünya Kupası elemeleri turnuvasında, mix (kadın-erkek) kategorisinde birinci Brezilya, ikinci Türkiye, üçüncü Arjantin ve dördüncü Azerbaycan oldu. Erkekler kategorisinde ise birinci Brezilya, ikinci Türkiye, üçüncü İran ve dördüncü sırada Azerbaycan yer aldı.
Türkiye, Azerbaycan, Brezilya, Arjantin, İspanya, Romanya, Moldova, Pakistan, Hindistan, Kolombiya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran’dan karşılaşmalara katılan ve elemeleri geçen takımlar, 24-29 Ağustos tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek finallere gitmeye hak kazandı.
-Cemil Yıldız-