Arsuz’da Onbinler…

Arsuz’da Onbinler…

4 günlük MilyonFest konserlerini 200 binin üzerinde kişinin izlediği belirtildi

Milyonların takip ettiği, Türkiye’nin en büyük festival organizasyonlarından Zeytinli Rock Festivali, geçtiğimiz hafta sonunda ilimizin turizm merkezi Arsuz’da 4 gün süreyle gerçekleşti.
Arsuz Kaymakamlığı ile Arsuz Belediyesi’nin destekleriyle, ilçede, geçtiğimiz Perşembe, Cuma, Cumartesi ile Pazar günleri gerçekleşen MilyonFest Arsuz Konserleri, Gözcüler sahilinde gerçekleşti ve 4 günlük ziyaretçi sayısının 200 binin üzerinde olduğu kaydedildi.
MilyonFest adına yapımcı ve sanatçı Umut Kuzey, geçtiğimiz aylarda Arsuz’a gelmiş ve Kaymakam Musa Sarı’yı makamında ziyaret ederken, karşılıklı protokoller imzalanmıştı. 25-26-27-28 Temmuz’da Arsuz-Gözcüler sahilinde gerçekleşen konserlerde; Athena, Teoman, Şebnem Ferah, Mabel Matiz, Selda Bağcan, Manga gibi daha birçok Rock sanatçısı 4 gün boyunca gece geç saatlere kadar sahil kumu üzerinde sahne aldı. Bu arada Arsuz’a il dışından gelen binlerce kişi de çadır kurdu. MilyonFest Arsuz’un ikinci gününde, müziğin önde gelen isimleri; Athena, Manga, Ceza, Adamlar, Sena Şener, Nova Norda Keşif Sahnesi’nde, Sidar, Baran Taş sahnede yerini aldı.
Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, dün bir teşekkür mesajı yayınladı. Etkinliklerin, Arsuz’un turizm imajına büyük ivme kazandıracağını belirten Belediye Başkanı Asaf Güven’in mesajı şöyle:
“Festivaller Şehri Arsuz’umuzda yüz binlerce insanın katılımıyla ilk kez gerçekleşen, en kapsamlı ve en büyük organizasyon MilyonFest Arsuz’a katkılarından dolayı; Arsuz Kaymakamlığımıza, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze, Belediyemizin emek eden her bir personeline ve Yapımcı Umut Kuzey başta olmak üzere, tüm Milyon Yapım ekibine teşekkür ediyorum. Festival süresi boyunca gerek sosyal medya, gerekse yerel, bölgesel ve ulusal basında yer alan Arsuz’umuzu; tarihi, turizmi, kültürü ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkarmaya devam edeceğiz.
Kentimizi, ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına katkıda bulunan ve 7’den 70’e binlerce insanı Arsuz’da buluşturan MilyonFest Yapımcısı Umut Kuzey ve ekibine teşekkürlerimizi borç biliriz.”
-Cemil Yıldız-