Arsuz’da Su Sporları Merkezi

Arsuz’da Su Sporları Merkezi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Arsuz ilçesinde yapılacak olan “Madenli Su Sporları Merkezi ve İskele Projesi” toplantısına başkanlık etti. 13 Mayıs Çarşamba günü saat 15.30’da, Hatay Valiliği Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirmeye, Vali Rahmi Doğan yanı sıra, Vali Yardımcısı Yusuf İzci ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda masaya yatırılan Madenli Su Sporları Merkezi’nin hayata geçirilmesiyle birlikte, bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan canlanması, deniz turizmi boşluğunun doldurulmasının amaçlandığı biliniyor. Valilik projesi olarak hayata geçirilecek olan Madenli Su Sporları Merkezi ve İskele Projesi’nin, Arsuz’un su sporlarında cazibe merkezi olmasına büyük katkı sunacağı belirtildi.
Arsuz’da denizden daha çok yararlanmayı sağlayacak olan proje, 690 m2 alana kurulurken, su sporları merkezinde yelkenli, sörf, kano, dalgıçlık ve benzeri branşlarda hizmet verilecek, idari büroda ise eğitim salonu, malzeme deposu, wc-duş-soyunma kabinleri bulunacak. -Selvi Günay-